Diamante Plaza został oddany do użytkowania we wrześniu 2009 roku. Oferuje niespełna 11 000 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej rozmieszczonej na 4 kondygnacjach. Obiekt charakteryzuje się szerokim dostępem do infrastruktury miejskiej oraz dobrą komunikacją – w pobliżu  znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe, a także ścieżka rowerowa, pozwalające na szybki dojazd do Centrum, Dworca Głównego i pobliskich dzielnic. Niedaleko usytuowana jest również stacja kolejowa Zabłocie.

Jesteśmy usatysfakcjonowani z dokonanej transakcji. Z uwagi na szeroką wiedzę ekspertów BNP Paribas Real Estate Poland, mogliśmy w rzetelny sposób ocenić czy nieruchomość stanowi dobry produkt inwestycyjny. – podsumowuje Tomasz Doktór, Dyrektor, Catalyst Capital.   

Catalyst Capital to fundusz, który z pewnością można zaliczyć do czołówki inwestycyjnych graczy. Tym bardziej cieszymy się, że klient wybrał nasz zespół na swoich doradców komercyjnych. Służyliśmy naszą wiedzą i doświadczeniem nie tylko w zakresie samego procesu zakupu, ale i podczas organizacji finansowania. BNP Paribas Bank Polska zrefinansował nieruchomość równolegle z procesem jej zakupu – powiedział dr Piotr Goździewicz, MRICS, Dyrektor, Dział Rynków Kapitałowych, Europa Środkowo-Wschodnia w BNP Paribas Real Estate Poland.

Biurowiec Diamante Plaza jest dobrze znany konsultantom BNP Paribas Real Estate Poland. Eksperci pełnili rolę wyłącznego agenta tego budynku od 2017 roku. Przeprowadzony przez nich proces rekomercjalizacji powierzchni biurowych zakończył się sukcesem.

Kraków jest największym rynkiem regionalnym, który cieszy się rosnącym zainteresowaniem, nie tylko inwestorów ale również nowych najemców. Powierzchnia biurowa spełniająca najwyższe standardy oraz zastosowane w obiekcie nowoczesne rozwiązania techniczne to tylko niektóre z aspektów sprawiających, że Diamante Plaza cieszy sie niesłabnącym zainteresowaniem najemców i jest w 100% wynajęty. Dodatkowo obiekt ten jest doskonale zlokalizowany - w dynamicznie rozwijającej się, postindustrialnej dzielnicy Zabłocie. – dodaje Agata Szymczak, MRICS, Starszy Konsultant, Dział Rynki Kapitałowe, BNP Paribas Real Estate Poland. 

 

 

Źródło: BNP Paribas Real Estate