Od stycznia 2015 roku Grupa Capital Park wynajęła ponad 20 tys. mkw. powierzchni biurowej – poinformowali przedstawiciele firmy podczas prezentacji wyników za III kwartał 2015. W ciągu dziewięciu miesięcy tego roku przychody operacyjne Grupy znacznie wzrosły do poziomu 55 192 tys. zł. Dla porównania w tym samym okresie roku ubiegłego przychody operacyjne wynosiły 37 575 tys. zł. Wzrost ten spowodowany jest m.in. dynamiczną komercjalizacją projektów Eurocentrum Office Complex i Royal Wilanów. W sierpniu br. nastąpiło otwarcie wielofunkcyjnego projektu u bram warszawskiego Wilanowa – Royal Wilanów. Tylko w III kwartale br. do grona jego najemców dołączyli najemcy biurowi: General Property, Herbapol i Gedeon Richter, a na powierzchni handlowej – restauracja sushi Nama, Adventure Sports, Optyk Tondryk, restauracja Naturel, YeYe Mex Food & Music Bar i ARTIS Wellness Club.

 

Wśród obiektów wielofunkcyjnych wysokim zainteresowaniem najemców cieszy się projekt rewitalizacji dawnej fabryki Norblin w Warszawie. We wrześniu Grupa Capital Park zakomunikowała, że znajdzie się tam pierwszy w Polsce Sportowy Dom Towarowy, który zajmie powierzchnie 1 700 mkw.

 

- Od stycznia 2015 wynajęliśmy dokładnie 20 100 mkw. nowej powierzchni biurowej. Niezwykle istotnym wydarzeniem w działalności naszej Grupy było otwarcie w sierpniu bieżącego roku nowoczesnego, wielofunkcyjnego projektu Royal Wilanów. Obecnie stopień komercjalizacji części biurowej Royal Wilanów wynosi 67 proc., a części handlowej 89 proc., przy czym cały czas prowadzimy zaawansowane rozmowy z kolejnymi chętnymi najemcami i już niebawem będziemy informować o nowych podpisanych umowach. Cały czas konsekwentnie i dynamicznie prowadzona jest także komercjalizacja naszego projektu związanego z rewitalizacją dawnej fabryki Norblin w Warszawie – mówił podczas prezentacji Marcin Juszczyk, członek zarządu, dyrektor inwestycyjny Grupy Capital Park.

- Ponadto 28 sierpnia 2015 roku uruchomiliśmy kredyt budowlany na budowę Eurocentrum Delta w wysokości 36 mln euro. Z kolei 9 lipca bieżącego roku spłaciliśmy pozostałe 10 mln zł obligacji serii A. sprzedaliśmy także dwa projekty w Gdyni i w Grudziądzu, niestanowiące podstawowej działalności Grupy. Kupiliśmy również lokal handlowy przy ulicy Pileckiego w Warszawie o powierzchni najmu brutto wynoszącej około 1 tys. mkw. - dodał podczas prezentacji Michał Koślacz, dyrektor ds. finansowych Grupy Capital Park.

 

Kolejny flagowy projekt Grupy – Eurocentrum Office Complex – wzbogacił się w trzecim kwartale o umowę najmu z spółką Polskie Sieci Energetyczne, która wprowadzi się do budynku Delta na początku przyszłego roku. Do części Beta wprowadzą się Natura Sp. z o.o., Diversey, a w budynku Alfa - Cattleya Corporation Sp. z o.o., Fresenius Kabi Polska oraz Express Relocations Sp. z o.o.

 

Systematycznie realizowana strategia Biuro Plus to w minionym kwartale m.in. kampania Bike to Work promująca dojazd do pracy rowerem, popierana m.in. przez Biuro Pełnomocnika m.st. Warszawy ds. Komunikacji Rowerowej i wdrożenie platformy carpooling umożliwiającej dzielenie dojazdów do pracy samochodem. Na terenie obiektu uruchomiono również myjnię samochodową, a w najbliższym czasie oferta gastronomiczna wzbogaci się o restaurację ze smakami Azji. Jednocześnie Eurocentrum zostało wyróżnione drugim miejscem w konkursie Ministerstwa Środowiska „Projekt Przestrzeń”.

 

Z początkiem lipca rozpoczęła się przebudowa centrum handlowego ETC Gdańsk. Generalnym wykonawcą prac, które zakończą się na koniec pierwszego kwartału 2016 roku, jest firma Budimex. Przebudowa najstarszego centrum handlowego w Gdańsku zakłada modernizację wnętrz oraz elewacji w celu dostosowania obiektu do potrzeb klientów i najemców. Inwestorem projektu w ramach formuły joint venture są firmy: Capital Park i Akron Group.

 

Wśród projektów biurowych Grupy w trakcie realizacji jest krakowski Topos. Pierwszy najemca – PKO Bank Polski, zajmie 245 z 550 mkw. powierzchni oferowanych przez tę kameralna inwestycję, której zakończenie planowane jest na I kwartał 2016 roku.

 

Grupa Capital Park działa od ponad dziesięciu lat na rynku nieruchomości w Polsce. Na dzień 31 grudnia 2014 r. bieżąca wartość portfela nieruchomości zarządzanych przez Grupę wynosiła 1,6 mld zł. Na dzień 31 grudnia 2014 r. 79% bieżącej wartości portfela Grupy stanowiły nieruchomości w Warszawie.

źródło: informacja prasowa Capital Park