– Czwartym kawałkiem tiramisu zakończyliśmy prace nad kompleksem Silesia Business Park. Od momentu wbicia pierwszej łopaty minęło ponad 6 lat i z perspektywy czasu możemy powiedzieć o dużym sukcesie - nasz projekt stał się rozpoznawalnym punktem na mapie Katowic. Każdy z budynków został zasiedlony przez firmy, które będą się tutaj rozwijać i zatrudniać. Wszystkie budynki zostały z sukcesem sprzedane. Silesia Business Park to dla nas bardzo ważna inwestycja – mówi Mariusz Krzak, dyrektor regionalny w spółce biurowej Skanska w Polsce.

Silesia Business Park, nazywany potocznie tiramisu, stał się jedną z wizytówek Katowic i wyróżniającym się punktem na mapie biurowej tego miasta. Kompleks znajduje się w centrum aglomeracji śląskiej, przy ulicy Chorzowskiej – głównej arterii miasta. Lokalizacja zapewnia łatwy dostęp do komunikacji miejskiej i pobliskiego centrum handlowo-usługowego. Każdy budynek ma 12 kondygnacji naziemnych, a cały kompleks oferuje w sumie 48 000 mkw. powierzchni biurowej oraz 600 miejsc postojowych – naziemnych oraz w dwupoziomowym garażu podziemnym. Budynki A i B kompleksu zostały sprzedane w 2015 r. szwedzkiemu inwestorowi Niam, natomiast budynki C i D kupił w 2018 r. filipiński inwestor ISOC Group.

Silesia Business Park – kluczowe fakty i liczby:

Kompleks składa się z czterech bliźniaczych budynków biurowych. Powierzchnia najmu każdego z nich wynosi ok 12 tys. mkw. Wysokość każdego z budynków od poziomu garaży to 52 m. Każdy budynek kompleksu uzyskał certyfikację w systemie LEED na poziomie Gold. Projekt architektoniczny kompleksu powstał w pracowni medusa group. Generalnym wykonawcą budynku jest Skanska S.A.

 

Źródło: Skanska