Co\Walk HUB mieści się w murach dawnej fabryki bawełny Franciszka Ramischa z XIX w. Taki adres zobowiązuje, miejsce wymyka się bowiem sztywnej definicji biura czy coworkingu. Przestrzeń projektowana od strony funkcjonalnej została podzielona na strefy odpowiadające konkretnemu stylowi pracy. Czy to z zespołem, czy w pojedynkę. Czy na stojąco, siedząco lub… leżąco. Próżno szukać tu widoków znanych z siedzib korporacji. Odnajdą się tu za to startupy i scaleupy poszukujące inspirującego otoczenia biznesowego, a także firmy z branży technologicznej i kreatywnej.

Kreatywny ekosystem

Pierwszym lokatorem nowej przestrzeni zostało Le Polish Bureau, polski oddział UNIT9, jednej z najbardziej renomowanych interaktywnych agencji produkcyjnych na świecie, specjalizującej się w komercyjnych zastosowaniach rzeczywistości wirtualnej i rzeczywistości rozszerzonej. Jeden ze swoich zespołów oddelegował tu BinarApps, dynamicznie rozwijający się software house mieszczący się po sąsiedzku, w budynku TEAL OFFICE. Jako nagrodę w konkursie „Młodzi w Łodzi” członkostwo w projekcie zdobył również startup Wavy, który rozwija lokalizator dla nurków rekreacyjnych, dzięki któremu nigdy nie są oni pozostawieni sami sobie.

I właśnie z samotnością postanowili zawalczyć inicjatorzy kreatywnego ekosystemu Co\Walk HUB i OFF Piotrkowska Center. W miejscu, gdzie krzyżują się drogi innowacyjnych i unikatowych biznesów oraz nieco większych firm, przedsiębiorców i inwestorów, na współpracy skorzystać mogą i jedni, i drudzy. – Co\Walk HUB to najlepszy dowód na to, że duże firmy chcą umieszczać zespoły projektowe w kreatywnych przestrzeniach jako wartość dodaną i inspirującą do tworzenia nieszablonowych pomysłów – podkreśla Michał Styś, prezes zarządu OPG Property Professionals i pomysłodawca projektu. – Dla freelancera miejsce to stanowi alternatywę dla monotonnej pracy w domu, startupy zyskują zaś niezbędne wsparcie merytoryczne oraz potencjalnych partnerów i klientów – dodaje.

Let’s walk together!

Towarzyszące projektowi hasło „let’s walk together!” oznacza, że mobilne są tu nie tylko technologie, a zwinne – nie tylko metodyki. Aranżacja przestrzeni umożliwia włączenie aktywności fizycznej w codzienny plan pracy na niespotykaną dotąd skalę. – Pracując umysłowo, nie można zapominać o własnym ciele. Dlatego pomysły poodbijamy na stole ping-pongowym, budżety porozciągamy na drabinkach, a stres odreagujemy na worku bokserskim. Maraton programowania i godziny spędzone przed komputerem zamienimy zaś na sprint na bieżni. Bo w końcu w zdrowym ciele zdrowy duch! – wyjaśnia Paulina Ostrowska, Operations Manager spółki.

Wyposażenie wnętrz Co\Walk HUB sprawia, że każdy może tu pracować tak, jak mu tylko wygodnie. Zarówno w części wspólnej, jak i biurowej. – Mając na uwadze potrzebę ruchu, zaproponowaliśmy nagrodzone tytułem „Red Dot Best of the Best” biurka Stand Up R, które poprzez regulację wysokości blatu umożliwiają pracę w trybie sit & stand i angażują różne partie mięśni – podkreśla Michał Haze, właściciel firmy MIKOMAX Meble Biurowe, oficjalnego partnera przestrzeni. – Z klientem porozmawiamy face-to-face w komfortowych warunkach na sofie z serii CHILLOUT, a przez telefon – w izolowanej akustycznie budce #Hush Phone – podsumowuje.

 

 

Źródło: OPG Property Professionals