Nowe Centrum Dystrybucyjne Lidl Polska w Dobroszycach będzie jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w portfolio sieci w Europie. Planowana powierzchnia użytkowa nowego centrum dystrybucyjnego to około 67 000 mkw. Obecnie trwają prace projektowe, rozpoczęcie budowy nastąpi wiosną 2021 roku. Zgodnie z założeniami już na etapie fazy projektowej zaplanowano wdrożenie nowoczesnych rozwiązań przyjaznych środowisku.

- Nasze najnowsze – 12. centrum dystrybucyjne powstanie w miejscowości Dobroszyce k. Oleśnicy. Docelowo będzie zaopatrywało sklepy Lidl położone głównie w województwie dolnośląskim. Zakładamy, że pierwsze dostawy wyruszą do sklepów w I połowie 2022 roku – zapowiada Andrzej Porębski, członek zarządu Lidl Polska.

W nowym Centrum Dystrybucyjnym Lidl Polska w Dobroszycach pracę znajdzie docelowo ponad 200 osób. Sieć planuje zatrudnić specjalistów od logistyki, operatorów wózków widłowych, kontrolerów oraz pracowników centrum logistycznego. Rekrutacje rozpoczną się już na początku 2021 roku – nowy zespół przejdzie kilkumiesięczne, szkolenia tak, aby dobrze przygotować się do podjęcia pracy. Stabilne zatrudnienie i atrakcyjne warunki pracy znajdzie tu wielu okolicznych mieszkańców.

- Gmina Dobroszyce dzięki swojej lokalizacji blisko głównych ciągów komunikacyjnych oraz wysokiej jakości życia cieszy się wysokim uznaniem wśród mieszkańców jak i przedsiębiorców, których liczba stale rośnie. Nowe miejsca pracy jakie oferuje inwestor ucieszą mieszkańców z naszej okolicy. Liczymy na wieloletnią i owocną dla obu stron współpracę  – komentuje Artur Ciosek, Wójt Gminy Dobroszyce.

Magazyn w Dobroszycach wyposażony zostanie w nowoczesne rozwiązania mające na celu ograniczenie wpływu nowej inwestycji na otoczenie. W obiekcie zostanie zastosowana instalacja fotowoltaiczna, system odzysku ciepła z instalacji chłodniczych wraz z ogrzewaniem płaszczyznowym podposadzkowym, system wykorzystania wody deszczowej (tzw. "wody szarej") w instalacjach sanitarnych. Dodatkową oszczędność energii zapewni oświetlenie LED oraz systemy ograniczające zużycie energii elektrycznej. Zastosowanie ekologicznych rozwiązań będzie miało pozytywny wpływ na otoczenie oraz pomoże stworzyć bezpieczne warunki pracy dla przyszłych pracowników.

W ostatnim czasie Lidl uruchomił w Polsce nowe magazyny w Gródkowie (w gminie Psary),  Kałuszynie koło Mińska Mazowieckiego, a pod koniec tego roku ma ruszyć 11. centrum logistyczn w Stargardzie. Warto dodać, że magazyn w Stargardzie będzie obsługiwał 47 sklepów, magazyn w Pruszczu Gdańskim obsługuje 72 placówki, magazyn w Bydgoszczy 54, magazyn w Wyszkowie 58, magazyn w Mińsku 49, magazyn w Strykowie 61, obiekt w Jankowicach 54, magazyn w Legnicy 83, obiekt w Gliwicach 66, magazyn w Będzinie 63 a obiekt w Tarnowie 66.

Lidl Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl, w której skład wchodzą niezależne spółki prowadzące aktywną działalność na terenie całej Europy. Obecnie w 30 krajach istnieje około 11200 sklepów tej marki, a w Polsce ponad 740.