53-piętrowy budynek biurowy z iglicą został zaprojektowany przez wielokrotnie nagradzane Foster + Partners, globalne studio znane z pionierskiego projektowania opartego na zrównoważonym rozwoju.

Po spodziewanym zakończeniu w 2022 r., Wypełniony drzewami wewnętrzny dziedziniec Varso Tower będzie natychmiastową, spokojną ucieczką dla odwiedzających, wraz z inspirującym holem, którego 10-metrowe ściany zostaną pokryte ręcznie wykonaną ceramiczną mozaiką.

Prowly Varso 3.jpg

Panoramiczne windy poruszające się z prędkością 8 m / s będą następnie prowadziły na dwa publiczne tarasy na dachu ze spektakularnymi widokami na miasto. Będąc jednymi z najwyższych w Europie, będą spoglądać na panoramę Warszawy z wysokości 205 mi 230 m - dwa razy więcej niż galeria widokowa w pobliskim Pałacu Kultury i Nauki. Na piętrach 46-48 znajdzie się również restauracja panoramiczna.

Większość budynku jest już pokryta 4-metrową szklaną ścianą osłonową, która filtruje mnóstwo naturalnego światła na szerokie płyty podłogowe. Jeden z najbardziej zielonych budynków w Polsce; Varso Tower łączy również zrównoważony projekt z imponującymi parametrami energooszczędności, bezpieczeństwa i komfortu, co w dużej mierze jest powodem, dla którego posiada najwyższe certyfikaty BREEAM i WELL.

Varso Tower to ostatnia wizytówka Varso Place, wielofunkcyjnej inwestycji HB Reavis składającej się z biur, hotelu, centrum innowacji i handlu detalicznego zlokalizowanej w samym sercu Warszawy. Bliskość Dworca Centralnego w Warszawie zapewnia doskonały dostęp do kilkudziesięciu środków komunikacji miejskiej w zasięgu kilkuminutowego spaceru.