Budynek biurowy Marynarska Point I zlokalizowany jest przy ul. Postępu 15B na warszawskim Mokotowie. Obiekt oferuje 13,3 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz lokale handlowe na parterze. Od ponad 10 lat swoje siedziby mają tu m.in. Generali czy Nielsen. Nieruchomość ma certyfikat BREEAM In-Use na poziomie Excellent. Wartość transakcji pozostaje poufna.

Sprzedaż biurowca Marynarska Point I wpisuje się w naszą strategię zakładającą koncentrację na aktywach typu core i – po wcześniejszej sprzedaży budynku w Hamburgu – oznacza dla naszego funduszu inwestycyjnego European Office Fund zakończenie działań sprzedażowych – komentuje Piotr Trzciński, head of investment w Savills Investment Management w Polsce.

Nabycie budynku z certyfikatem BREEAM In-Use Excellent świadczy o naszym zaangażowaniu w spełnianie standardów w zakresie ESG i planach dalszej ekspansji w Polsce – podkreśla Kristóf Bárány, partner, Adventum Group.

Marynarska Point I zyskała na dużych inwestycjach w infrastrukturę miejską, w tym na przebudowie ulicy Marynarskiej . Atrakcyjność biznesowego obszaru Mokotowa znacząco wzrosła w oczach inwestorów dzięki usprawnieniom komunikacyjnym i zmianie jego charakteru na bardziej mieszkaniowy – przekonuje Marek Paczuski, dyrektor w dziale doradztwa inwestycyjnego, Savills Polska.

Savills IM działał w imieniu Savills IM European Office Fund, specjalistycznego funduszu inwestycyjnego otwartego dla inwestorów instytucjonalnych w Niemczech.

Adventum Group zajmuje się zarządzaniem funduszami inwestycyjnymi, koncentrując się na inwestycjach w nieruchomości w Europie Środkowej. Zarządza aktywami o wartości ponad 500 mln euro, obejmującymi nieruchomości biurowe i handlowe na terenie Węgier, Polski i Rumunii.

Stronie sprzedającej w transakcji doradzały firmy: Savills Polska, Dentons oraz ATA Tax, natomiast firmy BSWW, MDDP i Avison Young reprezentowały Adventum Group.