Jedna z najbardziej udanych serbskich firm z branży gier i technologii, Nordeus, otworzyła 15 kwietnia nową przestrzeń biznesową dla 170 pracowników, zlokalizowanych na rogu Bulwaru Milutin Milanković i Art Boulevard (symbolicznie łączącego naukę i sztukę z FDU). Eksperci z 22 krajów rozpoczną tydzień pracy pod nowym adresem w innowacyjnym inteligentnym budynku, starannie zaprojektowanym, aby zachęcać do kreatywności i współpracy. 

Jedną z kluczowych cech przestrzeni jest wykorzystanie najnowszych technologii w celu zwiększenia wydajności i oszczędności energii. Cały budynek wdrożył system inteligentnego oświetlenia i klimatyzacji, który pozwala budynkowi rozpoznać potrzeby swoich pracowników i dostosować oświetlenie i temperaturę do aktualnych warunków. Panele słoneczne na dachu budynku przyczyniają się do dodatkowych oszczędności energii. Dzięki wieloletniej praktyce recyklingu odpadów będzie to nowa, znacząca część Green Initiative w firmie. 

Nowa siedziba firmy obejmuje 6000 metrów kwadratowych, siedem pięter i trzy poziomy parkingów podziemnych, które mogą pomieścić do 250 pracowników, zgodnie ze strategią rozwoju Nordeus. Budynek jest pokryty szkłem i długimi tarasami wzbogaconymi roślinnością, którą można podziwiać w zielonej oazie na podwórku każdego tarasu. 

Oprócz 52 biur, 18 sal konferencyjnych i audytoriów dla ponad 200 osób, znaczna część powierzchni to: studio do produkcji audio i wideo, biblioteka i oddzielne pomieszczenia przeznaczone do pracy. Istnieje również duża restauracja, bar sportowy, pokój gier, sala fitness z prysznicami i wiele innych udogodnień, które zapewniają zdrową równowagę między środowiskiem pracy a strefą relaksu. Jako firma, która szczyci się dużą liczbą młodych rodziców, Nordeus poświęcił dzieciom specjalną przestrzeń, aby rodzice mogli je pomieścić, kiedy tylko zechcą. Ponadto budynek jest w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych

Według firmy ten innowacyjny budynek stanowi do tej pory największą inwestycję Nordeus na rzecz swoich pracowników. 

„Zawsze wierzyliśmy, że nasza kultura i nasi pracownicy są głównym atutem w tej wysoce konkurencyjnej branży” - powiedziała Ivana Paunović, menedżer Workplace Experience w Nordeus, dodając: „Najważniejszą częścią strategii Nordeus jest inwestowanie w ludzi. Przez storzenie tej przestrzeni wykreowaliśmy inspirujące środowisko, które zapewnia naszym pracownikom wspaniałe możliwości rozwijania umiejętności, osiągania sukcesów i tworzenia gier, które będą jednymi z najlepszych na świecie. ”