Browary Warszawskie, projekt zrealizowany przez Echo Investment, to miejsce, w którym zabytkowa architektura łączy się z nowoczesnymi budynkami oraz otwartymi, zielonymi przestrzeniami. Oprócz funkcji mieszkaniowej i gastronomicznej, w skład kompleksu Browarów Warszawskich wchodzą trzy budynki biurowe, z których dwa – Biura przy Bramie i Biura przy Willi – zostały już sprzedane przez Echo Investment.

Zakupiony przez Deka Immobilien budynek Biur przy Warzelni otrzymał pozwolenie na użytkowanie we wrześniu 2020 roku i już przyjął swoich najemców. Inwestor stał się także właścicielem XIX-wiecznej Warzelni, w której znajdzie się wyczekiwana restauracja Roberta Lewandowskiego.

Biura przy Warzelni to część wielofunkcyjnego kompleksu Browarów Warszawskich. Aktywo składa się z siedmiokondygnacyjnego budynku biurowego, zabytkowej Warzelni, Ogrodu Centralnego oraz historycznych piwnic leżakowni. Nieruchomość została oddana do użytku we wrześniu 2020 r. oku i składa się z 29,6 tys. mkw. powierzchni najmu oraz dwupoziomowego parkingu podziemnego ze 180 miejscami postojowymi. Część biurowa jest wynajęta firmom, takim jak grupa Żywiec, Allen & Overy, MDDP, Point72 czy Playtika. Parter zajmują restauracje i siłownia. Podziemna część budynku połączona jest z zabytkowymi piwnicami. Tu powstaje oryginalny koncept lwowskiej grupy Kumpel – Browar Warszawski, który już wkrótce przywita gości m.in. warzonym na miejscu.

Sprzedającemu w transakcji doradzali Allen & Overy i Baker McKenzie, a doradcami kupujących były firmy JLL, Dentons i TPA Poland.

Inwestycja Browary Warszawskie zlokalizowana jest na 4,5 ha działce pomiędzy ulicami Grzybowską, Wronią, Chłodną i Krochmalną. Echo Investment we współpracy z Jems Architekci zaprojektowało go jako wielofunkcyjny kwartał miasta.