Biurowiec jest częścią miastotwórczego projektu Moje Miejsce, który tworzy wielofunkcyjny kwartał miejski łączący biurowce, mieszkania, punkty usługowe i dobrze zaprojektowane przestrzenie publiczne. Biurowiec Moje Miejsce II oferuje blisko 17 000 m2 powierzchni najmu, a wśród jego najemców znajdują się między innymi Tchibo, NetWorks, Boehringer Ingelheim czy Ekaterra.

"Transakcja jest kolejnym dowodem na duże zainteresowanie zarówno inwestorów, jak i najemców wielofunkcyjnymi, zrównoważonymi projektami docelowymi składającymi się zarówno z mieszkań, jak i biur połączonych z usługami". Moje Miejsce, jako inwestycja typu mixed-use, nie tylko cieszy się strategiczną lokalizacją, ale także może wyróżniać się zrównoważonymi rozwiązaniami, komfortową przestrzenią do pracy i ponadczasowym designem, Jesteśmy zachwyceni możliwością kontynuowania naszej współpracy z Trigea Real Estate Fund w Warszawie. To już nasza druga wspólna transakcja w ciągu 12 miesięcy, co tylko potwierdza wzajemne zaufanie i wspólną wizję polskiego rynku nieruchomości komercyjnych - mówi Judyta Sawicka, Head of Investment & Divestment w Echo Investment.

Cały projekt destynacji Moje Miejsce jest już w pełni funkcjonalny i ukończony. Echo Investment poświęciło wiele uwagi na rozwój infrastruktury uzupełniającej i terenów zielonych. Łącznie posadzono blisko 120 drzew na terenie inwestycji oraz w miejscach publicznych wzdłuż okolicznych ulic Dziekońskiego, Beethovena i Aignera. W części biurowej projektu zastosowano energooszczędne i proekologiczne rozwiązania oraz technologie wspierające zrównoważony rozwój, co potwierdzają certyfikaty BREEAM. Projekt został zaprojektowany przez biuro JEMS Architekci.

"Moje Miejsce II, dzięki ekologicznym rozwiązaniom i renomowanym najemcom, to doskonały produkt inwestycyjny z gwarancją stabilnego dochodu dla długoterminowego inwestora. A po MidPoint 71 we Wrocławiu, cieszymy się, że możemy współpracować z Echo Investment przy kolejnym świetnym projekcie" - Tomáš Trčka, CEO Trigea Real Estate Fund.

Trigea Real Estate Fund czeski fundusz nieruchomościowy założony w 2019 roku, jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się funduszy w Czechach. Trigea koncentruje się głównie na nieruchomościach komercyjnych, zwłaszcza biurowcach i handlu detalicznym. Fundusz działa w Czechach i na Słowacji, a wkrótce może wejść w kolejne regiony CEE.

Colliers, JLL i Greenberg Traurig doradzały sprzedającemu, natomiast Cushman & Wakefield, ASB Poland i CMS działały jako doradcy kupującego przy transakcji.

Źródło:property-forum.eu