Nowy biurowiec czekał na oficjalne otwarcie dwa lata. Prace zakończono w 2019 roku, ale oddanie obiektu do użytku przesunęła pandemia. Modernizację willi Kastenberga na cele biurowe zakończono w 2016 roku.

Swoje biura w nowym biurowcu ulokowało siedmiu najemców z różnych branż, w firma IT, spółka budowlana i biuro projektowe. Pomiędzy nowym obiektem a willą jest ogród ze starymi drzewami.

Biurowców w Łodzi jest wiele, ale takich, które w centrum miasta miałyby swój własny park, trudno byłoby szukać. Staraliśmy się, żeby w żaden sposób nie został zniszczony w trakcie prac budowlanych. Ponad dwa lata temu wpadliśmy też na pomysł, by to miejsce zostało zdefiniowane jeszcze inaczej niż poprzez funkcję biurową, jaką na co dzień pełni – poprzez sztukę. Tak doszło do współpracy z Akademią Sztuk Pięknych i narodzin projektu „Łódzki Tryptyk Symfoniczny” – mówi Anna Mostowska, współwłaścicielka firmy Office-R, która stworzyła Opera Park.

Autorami trzech rzeźb są Jarosław Borek i Michał Matysiak z Instytutu Rzeźby ASP w Łodzi. Dwie są już gotowe, trzecia jest w przygotowaniu.