Oferta grupy EMC uzupełni ofertę z sektora healthcare świadczonych przez najemców tego obiektu – działa tam m.in. poradnia leczenia bólu Analgomed, klinika okulistyczna Optegra czy lecznica zdrowia psychicznego Harmonia Luxmed.

Grupa EMC wywodzi się z Wrocławia, gdzie 20 lat temu uruchomiła pierwszy szpital. W kolejnych latach sieć świadcząca prywatne usługi medyczne urosła do 10 szpitali oraz 26 przychodni, zlokalizowanych w sześciu województwach. W ramach grupy prowadzony jest również jeden szpital geriatryczny oraz osiem zakładów opieki długoterminowej. EMC jest częścią międzynarodowego holdingu szpitali i przychodni Penta Hospitals International.

Główna wieża w kompleksie ma wysokość 212 metrów i liczy 51 pięter. Na 49. piętrze znajduje się oszklony punkt widokowy. Znajdująca się na najniższych kondygnacjach galeria handlowa ma około 171 tys. mkw. powierzchni. W części rekreacyjnej znajduje się galeria rozrywki, spa, centrum sportowe i medyczne. Sky Tower posiada również strefę rozrywki. Klienci mogą korzystać z oferty kręgielni Sky Bowling. Działa tu także pierwsza w regionie szkoła tańca Agustina Egurroli - Egurrola Dance Studio Wrocław. Kierowcy mają do dyspozycji 1,5 tys. miejsc parkingowych. Właścicielem i zarządcą Sky Tower jest Develia.