Falck to założona w Danii firma specjalizująca się w ratowaniu i poprawie jakości życia ludzi w potrzebie, będąca międzynarodowym liderem w dziedzinie opieki zdrowotnej i reagowania kryzysowego. Skyliner stanie się nowym biurem dla pracowników IT Falck w Polsce. Pracownicy Falck IT w Polsce będą optymalizować, konsolidować i usprawniać systemy oraz opracowywać innowacyjne rozwiązania dla cyfrowej opieki zdrowotnej i służb ratowniczych. Falck zatrudnia w Polsce 80 pracowników IT, ale zespół stale się powiększa. Pracownicy Falck IT w Polsce zajmą blisko 1 500 mkw. w biurowcu należącym do Karimpolu. Przeprowadzka do nowej przestrzeni zaplanowana jest na koniec roku.

"Dynamiczny rozwój naszej firmy zmotywował nas do poszukiwania większej i bardziej funkcjonalnej przestrzeni dla naszych pracowników. Naszym celem jest zapewnienie całemu zespołowi wygodnego, nowoczesnego i inspirującego środowiska pracy, które sprzyja innowacjom. Wybór Skylinera na nasze nowe biuro ma wiele zalet. Jego lokalizacja jest idealna, zwłaszcza dla osób dojeżdżających do pracy transportem publicznym lub rowerem. Ponadto w okolicy znajduje się wiele lokali gastronomicznych. Jako duńska firma przywiązujemy dużą wagę do holistycznego podejścia, co oznacza, że tworzymy najlepsze warunki pracy dla naszych pracowników. Wiemy, że poprawia to ich ogólną satysfakcję i zaangażowanie" - powiedziała Małgorzata Wiechowska, Office Manager, Digital Technology w Falck w Polsce

"Skyliner to znacznie więcej niż budynek. To dynamiczne miejsce pracy, które pozwala naszym najemcom rozwijać się i dostosowywać swoje przestrzenie do konkretnych potrzeb. Wysoka jakość, ponadczasowa architektura i najnowocześniejsze energooszczędne rozwiązania to tylko niektóre z zalet Skylinera, które przyciągają firmy z Polski i nie tylko. Cieszymy się, że Falck dołącza do grona naszych najemców jako firma reprezentująca nowy sektor w naszym budynku i kolejny najemca o skandynawskich korzeniach" - powiedział Jarosław Prawicki, dyrektor wykonawczy Karimpol Polska.

W transakcji Falck reprezentowała firma Walter Herz, a właściciela budynku zespół CBRE Poland.

źródło: europaproperty.com