Chillispaces.com, to krakowski operator, który stworzył sieć biur elastycznych liczącą aktualnie 9 lokalizacji w Krakowie, Łodzi i Gdańsku o łącznej powierzchni ponad 19200 mkw., i mieszczących trzy tysiące stanowisk pracy. Dziesiątą lokalizacją jest powstające biuro w Bydgoszczy. Z usług firmy korzystają: freelancerzy, młode polskie startupy, duże międzynarodowe koncerny, m.in. PepsiCo, Savills oraz globalni liderzy branż technologii, doradztwa biznesowego i oprogramowania. W ubiegłym roku właściciele firmy zapowiedzieli rozwój w dużych i średnich miastach w Polsce, a także powiększenie przestrzeni swoich biur o 70%. Plan jest konsekwentnie realizowany. Rok 2021 ma się zamknąć jedenastoma lokalizacjami w pięciu miastach.

Czas na Bydgoszcz

Preludium, w którym Chillispaces.com otworzy swoje bydgoskie biuro to nowy obiekt znajdujący się przy zbiegu ul. Jagiellońskiej i Trasy Uniwersyteckiej. Biurowiec wyróżnia się minimalistyczną bryłą, nawiązującą stylem do okolicznych modernistycznych, przedwojennych zabudowań. Preludium znajduje się w bardzo dobrym punkcie komunikacyjnym. Jest blisko centrum, dworca PKP Bydgoszcz Główna i w sąsiedztwie galerii handlowej Focus Bydgoszcz. Znakiem rozpoznawczym biur Chillispaces.com jest wysokiej jakości design wnętrz, komfortowe i nietuzinkowe wyposażenie w meble i elementy wystroju projektowane specjalnie z myślą o konkretnej lokalizacji. Podobnie będzie w bydgoskim obiekcie, gdzie na powierzchni 1500 mkw. firma udostępni pomieszczenia umożliwiające bezpieczną, komfortową i kreatywną pracę przy 267 biurkach. Najemcy będą mieć dostęp do w pełni wyposażonych sal konferencyjnych i urządzeń biurowych oraz multimedialnych. W pracy pomogą także budki telefoniczne i pokoje webinarowe.

- Trwają obecnie intensywne prace związane z wykończeniem biura. Pierwsze lokale dla klientów, z którymi podpisaliśmy umowy są już w końcowej fazie i najemcy je odwiedzają. Bardzo chcemy, aby nasze biuro flex w Preludium stało się komfortowym miejscem do pracy. Wkładamy dużo sił, by całość spełniała nie tylko najwyższe standardy stosowane obecnie w branży, ale znacznie więcej: duże biurka z opcjonalną, elektryczną możliwością regulacji wysokości, ergonomiczne fotele robione na zamówienie, budki telefoniczne, komfortowe sale konferencyjne czy wyciszone pokoje webinarowe do nagrywania filmów lub podcastów to tylko cześć standardowego już dla naszej firmy wyposażenia. Równie mocno dbamy o wypoczynek, dlatego w obiekcie pojawi się strefa chillout a w niej takie atrakcje jak: stół do bilardu, kominek czy bar z dostępem do prosecco 

- mówi Agnieszka Stencel-Pilch, Regional Manager w Chillispaces.com

stencel.jpg

Elastycznie dla firm

Duży potencjał biznesowy przy jednoczesnej mocno ograniczonej ofercie biur serwisowanych spowodowało, że to Bydgoszcz stał się miastem, gdzie swoje kolejne biuro otwiera Chillispaces.com. Jeszcze na początku 2020 roku firma działała tylko na lokalnym rynku w Krakowie. Podjęta wówczas decyzja o budowie placówek w innych miastach jest sukcesywnie realizowana. Jesienią powstało biuro w Łodzi, jednocześnie trwały rozmowy nad startem placówek w Rzeszowie, Gdańsku i Bydgoszczy. Pod koniec roku udało się podpisać umowy na wynajęcie powierzchni w Gdańsku oraz w bydgoskim Preludium. Jak zauważa współwłaściciel firmy, Robert Jarząbek, w Bydgoszczy rozwija się oferta wynajmu powierzchni biurowych opierająca się na klasycznych rozwiązaniach – długoterminowe umowy, mała elastyczność, których popularność słabnie.

Jak pokazał ubiegły rok oferta flex office doskonale wpisuje się w model pracy hybrydowej polegający na tym, że praca w firmach opiera się na łączeniu zespołów wykonujących obowiązki z domów lub z biur. Wiele przedsiębiorstw rezygnuje z dużych powierzchni przenosząc się do mniejszych, elastycznych obiektów potrafiących dostosować się do potrzeb klientów. Biura Chillispaces.com zapewniają doskonałe warunki do pracy od pysznej kawy po mocno rozwinięte usługi IT zapewniające łączność i sprawną pracę online w chmurze. Jestem przekonany, że nasze nowe, bydgoskie biuro, tak jak w innych miastach pomoże rozwijać się młodym firmom, a bardziej doświadczonym partnerom biznesowym ułatwi pracę, w obecnych, dynamicznych czasach

- komentuje Robert Jarząbek.

RJ małe.jpg

Firma dba o wysokie standardy teleinformatyczne. Gwarantuje profesjonalną, elastyczną sieć LAN, świetnie dopasowaną do potrzeb m.in. firm z branży IT i e-commerce, umożliwiającą pracę na zasobach w chmurze. Prędkość internetu do 1000 Mbps. Biura posiadają nowoczesne serwerownie, w których swój sprzęt mogą umieszczać klienci. Do dyspozycji najemców oddaje także profesjonalny, całodobowy helpdesk. Ogromną zaletą jest możliwość skorzystania z usługi #cloudoffice, która doskonale sprawdza się w pracy podzielonych zespołów wykonujących zadania z różnych miejsc - biuro, dom.  

Bydgoski flex office Chillispaces.com będzie mieć podobny wystrój wnętrza do krakowskiego biuro (na zdjęciach) mieszczącego się w biurowcu Imperial Business Center.
 

Coraz więcej powierzchni flex

Model flex office bardzo dynamicznie rozwija się w ostatnich latach na świecie ale i w Polsce. Według raportu firmy JLL od 2015 roku podaż powierzchni elastycznych w kraju zwiększyła się sześciokrotnie, a pandemia sprzyja rozwiązaniom flex w sektorze biurowym. Szacuje się, że do 2030 r. powierzchnie wynajmowane w systemie elastycznym mają objąć aż 30% całej przestrzeni biurowej na świecie. Chillispaces.com doskonale wpisuje się ze swoją ofertą w te trendy i mocno rozwija nie tylko sieć biur, ale i zakres świadczonych w nich usług. Klienci zwracają uwagę na  m.in. na płaskie koszty najmu, elastyczne warunkami i krótsze umowy. Firma nastawiona jest na świadczenie usług: freelancerom, niewielkim zespołom, młodym firmom, jak i rozbudowanym przedsiębiorstwom. Elastyczny model pozwala szybko reagować na zmniejszanie się lub zwiększanie zapotrzebowania firmy na powierzchnię biurową. W stosunku do typowych biur coworkingowych, flex office oferują najemcom szersze spektrum możliwości, np. szybkiej aranżacji przestrzeni pod potrzeby konkretnej firmy. W ciągu kilku dni może dokonać zmian w biurze - przesunąć ściany, stworzyć sieć LAN czy zmienić aranżację stanowisk w wyizolowanej przestrzeni.Oprócz modelu flex office najemcy mogą korzystać z usług Chillispaces.com w zakresie korzystania z przestrzeni coworkingowej oraz z usługę tzw. wirtualnego biura. Do dyspozycji klientów są karty klubowe dające szereg dodatkowych przywilejów, np. możliwość korzystania z dowolnego biura w kraju podczas wyjazdu służbowego. W tym roku firma rozpoczęła cykl szkoleń, webinarów o tematyce biznesowej między innymi dla osób zajmujących powierzchnie w obiektach Chillispaces.com. Firma dba także o integrację korzystających z biur i ułatwia im nawiązywanie relacji biznesowych.