AT Capital Group jest singapurskim funduszem rodzinnym z portfelem inwestycji w nieruchomości o wartości około 1 mld USD, obejmującym inwestycje komercyjne, mieszkaniowe i społeczne na całym świecie. W Europie Grupa Kapitałowa AT ma siedzibę w Amsterdamie, gdzie realizuje szereg projektów, w tym Bajes Kwartier, nową dzielnicę miejską o powierzchni około 135.000 metrów kwadratowych, obejmującą obiekty mieszkalne, handlowe, hotelarskie, mieszkania studenckie, usługi opiekuńcze i komunalne w centrum Amsterdamu.

Hywel Phillip, dyrektor Grupy Kapitałowej AT, powiedział: "Cieszymy się, że zakończyliśmy naszą pierwszą inwestycję w Polsce. Polska jest atrakcyjnym rynkiem dla inwestycji w nieruchomości z dużym potencjałem wzrostu."

Biorąc pod uwagę obecne warunki rynkowe, Grupa AT Capital rozważa realizację Liberty Tower jako kompleksu komercyjnego i mieszkaniowego o mieszanym przeznaczeniu w ramach 140-metrowej wieży (41 pięter).

"Działka, u zbiegu ulic Grzybowskiej i Żelaznej, jest jednym z najbardziej prestiżowych i wciąż niezagospodarowanych miejsc w Warszawie. W tej części Woli wciąż powstają nowe projekty wielofunkcyjne, w tym sąsiadujące z nią Browary Warszawskie czy kompleks Fabryka Norblina. Transakcja ta ilustruje rosnące znaczenie projektów typu mixed-use na polskim rynku inwestycyjnym" - mówi Kamil Kowa, Członek Zarządu, Dyrektor Działu Corporate Finance i Wycen, Savills Polska.

"Jestem bardzo podekscytowany faktem, że dzięki wsparciu Savills centrum Warszawy ma ogromną szansę wzbogacić swoją panoramę o kolejną przełomową inwestycję. Doświadczenie i podejście Grupy AT Capital pozwala przypuszczać, że Liberty Tower zostanie przekształcone w fantastyczną inwestycję, na którą ta lokalizacja zasługuje i na którą czekała", skomentował Tomasz Buras, Prezes Zarządu Savills Polska.

Grupie AT Capital przy transakcji doradzała firma Savills oraz Agnieszka Stankiewicz z Greenberg Traurig Nowakowska - Zimoch Wysokiński sp.k.

Źródło propery-forum.eu