Alchemia to kompleks biznesowy o wielofunkcyjnym charakterze powstający w Gdańsku. Inwestycja realizowana jest w 4 etapach.

 

Alchemia I to dwa budynki biurowe klasy A Aurum i Platinum, spojone łącznikiem, certyfikowane w międzynarodowym systemie LEED na najwyższym, platynowym poziomie. Obiekt znajduje się w gdańskiej Oliwie, w sąsiedztwie dworca PKP Oliwa i kolejki SKM, i dysponuje ponad 19 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej i handlowej oraz basenem, siłownią i ścianą wspinaczkową. Do grona najemców budynku należą m.in. Kemira, MOL, Dynatrace, Regus oraz Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.

 

W transakcji firmie Torus doradzała agencja Cushman & Wakefield, a obsługę prawną zapewniły kancelarie Clifford Chance, Janicka, Krużewski, Namiotkiewicz i BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński (reprezentujące Torusa). Stronę kupującą reprezentowały kancelarie Greenberg Traurig Grzesiak sp.k. (REINO Dywidenda SA) i CMS Cameron McKenna Greszta i Sawicki sp.k (Bluehouse). Transakcja sfinansowana została przez ING Bank Śląski.