Słynny budynek Cedet, zlokalizowany w centrum Warszawy, został sprzedany funduszowi zarządzanemu przez GLL Real Estate Partners w imieniu koreańskich inwestorów za 129,5 mln EUR. Sprzedaż tego budynku będzie miała znaczący wpływ na wyniki IMMOBEL za rok 2018. Fakt, że cały biurowiec został wynajęty przed jego otwarciem i sprzedażą potwierdza profesjonalizm nowego zespołu zarządzającego IMMOBEL w Polsce. Jest to część ciągłej ekspansji działalności w Polsce, a tym samym przyczynia się do międzynarodowego wzrostu IMMOBEL Group. Warszawski rynek nieruchomości jest szczególnie atrakcyjny, ponieważ jego PKB wzrósł w 2018 r. o 4,6%, czyli ponad dwukrotnie więcej niż w całej Europie.

"Cieszymy się z rozwoju i sprzedaży tego charakterystycznego budynku, który łączy dziedzictwo i nowoczesność z tak renomowanym inwestorem, co jest wielkim uznaniem dla starań naszych zespołów w ostatnich latach" - mówi Jacek Wachowicz, prezes zarządu IMMOBEL Polska , spółka zależna od IMMOBEL Group.

Budynek Cedet usytuowany jest w centrum Warszawy, w samym sercu Centralnej Dzielnicy Biznesowej i handlowej części miasta, z dużym dojazdem i udogodnieniami. Budynek odzyskał dawną świetność po trzech latach prac konserwatorskich. IMMOBEL Polska zmodernizował ten świetny budynek o znaczeniu historycznym i kulturowym. Spełnia również najsurowsze kryteria środowiskowe, z BREEAM, metodą badania środowiskowego zakładu przeprowadzającą badania, posiadającą certyfikat Cedeta jako "Doskonały".

Ten nowy kompleks o powierzchni ponad 22 000 m² dzieli się na ponad 15 000 m² powierzchni biurowej i 7 000 m² powierzchni handlowej. Cała powierzchnia biurowa została wynajęta jeszcze przed oddaniem budynku w lipcu 2018 roku.

Znaczący wpływ na wyniki i strategię IMMOBEL

Sprzedaż wynosi 129,5 mln EUR i znacząco przyczyni się do wyników na rok 2018.

"Profesjonalny sposób, w jaki zarządzano trudną restauracją, wynajmem i sprzedażą zabytkowego budynku, świadczy o wysokiej kompetencji zespołów kierowanych przez Jacka Wachowicza na miejscu w IMMOBEL Polska. Ich praca wnosi pozytywny wkład w ekspansję polskiego rynku, a także międzynarodowego zasięgu IMMOBEL Group - mówi Alexander Hodac, prezes Grupy IMMOBEL.

Rosnący rynek polski

Warszawski rynek nieruchomości jest szczególnie atrakcyjny, ponieważ wzrósł o 4,6% w 2018 r., tj. ponad dwukrotnie więcej niż w całej Europie. Ponadto, European cities and regions of the future plasują największe polskie miasto jako 7. najlepsze europejskie miasto przyszłości i drugie najlepsze wschodnie miasto przyszłości.

Warszawa zdobyła pozycję centrum finansowego regionu. Przenosi się tam duża liczba międzynarodowych firm przyciągniętych przez ten rozwijający się rynek. Tendencja ta odpowiada wzrostowi popytu na powierzchnie biurowe, który wyniosł 632 000 m² w pierwszych trzech kwartałach 2018 roku.

"Ta sprzedaż i jej wkład w wyniki roku 2018 potwierdzają, że strategia określona w momencie fuzji z Allfin w 2016 r. przynosi owoce", podsumowuje Alexander Hodac. Rzeczywiście, poprzez swoją polską spółkę zależną, IMMOBEL kontynuuje realizację swojego strategicznego biznesplanu, koncentrując się na ekspansji międzynarodowej, której celem jest zbudowanie zdywersyfikowanego portfela w każdym segmencie oraz krajów, które generują wzrost i powtarzające się wyniki.

 

Źródło: Immobel