Budynek LIFE znajduje się w centrum Warszawy, przy Al. Jana Pawła II 25, w niewielkiej odległości od drugiej linii metra, w pobliżu przystanków autobusowych i tramwajowych. Wokół niego znajdują się ścieżki rowerowe i parki miejskie. Obecnie budynek przechodzi gruntowny remont, dzięki któremu zyska nowe, odświeżone przestrzenie, w tym w pełni wyposażoną przestrzeń eventową i co-workingową - LIFE_executive lounge, połączoną z zewnętrznym tarasem LIFE_terrace o powierzchni 400 mkw. dostępnym dla wszystkich użytkowników budynku.

"W ostatnim czasie przeprowadziliśmy w budynku LIFE szereg zmian i modernizacji mających na celu dostosowanie obiektu do zmieniających się potrzeb najemców. Między innymi w ramach rewitalizacji części biurowej odświeżyliśmy przestrzeń na 2. piętrze, gdzie powstały LIFE_executive lounge oraz LIFE_terrace. To idealne miejsce na konferencje prasowe, prezentacje czy wewnętrzne warsztaty zespołu. Obecnie jesteśmy w trakcie wprowadzania zmian w częściach wspólnych, w tym w recepcji, wejściu głównym do budynku i lobby windowym. Proces komercjalizacji Budynku LIFE powierzyliśmy firmie JLL, która jako doświadczony i zaufany partner doskonale uzupełnia proces wdrażania zmian" - mówi Caroline Mocker, Członek Zarządu Funduszu VIG.

"W Budynku LIFE znajdują się wysokiej jakości, zmodernizowane powierzchnie biurowe od 160 m2 do 1 316 m2, które zaspokoją potrzeby najemców - zarówno start-upów, jak i międzynarodowych korporacji. Przestrzeń LIFE_executive lounge wraz z LIFE_terrace tworzą idealne miejsce do spotkań ze współpracownikami, relaksu czy networkingu z innymi najemcami. Modernizacja budynku to także reakcja na aktualne trendy rynkowe. Mamy nadzieję, że nasza obecność w tym projekcie dodatkowo wzmocni atrakcyjność budynku wśród obecnych i potencjalnych najemców - dodaje Olga Szczęsna, Dyrektor, Dział Wynajmu Powierzchni Biurowych, JLL.

Firma Cushman & Wakefield Design & Build jest wykonawcą odpowiedzialnym za prace projektowe i budowlane w budynku LIFE i współpracuje z JLL i Vig Fund przy wprowadzaniu zmian fizycznych. "Zachowanie istniejących zasobów budowlanych, zamiast ich wyburzania i przebudowy, pozwala zaoszczędzić ogromną ilość emisji dwutlenku węgla. W ramach tego projektu ikoniczny wieżowiec biurowy zostanie ponownie wykorzystany i umiejscowiony w pełni zgodnie z zasadami odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju" - mówi Andrew Frizell, członek zarządu C&W Design & Build.

Źródło:property-forum.eu