Global Office Park to kompleks typu mixed-use składający się z części biurowej, usługowej i mieszkaniowej. Dwie wieże, w których znajdować się będą biura, to 25-piętrowe budynki o łącznej powierzchni 55,2 tys. mkw. W trzeciej wieży znajdować się będą mieszkania na wynajem od Resi Capital. Podstawą wszystkich trzech wieżowców będzie pięciokondygnacyjne podium z miejscem dla gastronomii, punktami usługowymi czy sklepami.

Deweloper niebawem zdemontuje także zewnętrzne windy towarowe oraz ostatni dźwig wieżowy. Pozwoli to na rozpoczęcie prac przy zamykaniu fasady. Na ukończeniu są już prawie wszystkie instalacje wewnętrzne, które zostały wykonane w 90 proc.

W tym samym czasie rośnie trzeci z wysokich budynków (B), w którym powstaną mieszkania na wynajem. Zakończono konstrukcję żelbetową na poziomie +2 i +3.

Global Office Park zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Dąbrówki w Katowicach. Wieże biurowe liczące po 25 pięter i 104 m wysokości, zapewnią dostęp do wysokiej klasy powierzchni do pracy. Budynek mieszkaniowy zaoferuje zaś 670 mieszkań o zróżnicowanym metrażu. Część mieszkalna jak i część biurowa będą mieć dostęp do stref zieleni i relaksu, stworzonych na tarasach zajmujących 2,3 tys. mkw. powierzchni. Prace przy budowie rozpoczęły się w 2019 roku, a ich zakończenie planowane jest na II kwartał 2022 roku. Wszystkie budynki biurowe GOP będą certyfikowane w systemie BREEAM na poziomie Excellent. Oddany już do użytku budynek C otrzymał ten certyfikat, wieże są w trakcie procedury weryfikacyjnej. Deweloper postanowił wszystkie swoje biurowce certyfikować także w systemie WELL Health-Safety Rating.

Na rok przed oddaniem wież biurowych do użytku poziom wynajmu sięgał ponad 50 proc. Najemcami biurowców będą między innymi takie marki jak ING Tech, Hyland czy UPC.