Współczesne firmy zmieniają się bardzo dynamicznie tak jak otaczający je świat. Stają się coraz bardziej otwarte na nowe idee prowadzenia biznesu, a pracujący w nich ludzie, choć mają do dyspozycji nowoczesne technologie, poszukają ciekawych przestrzeni do pracy, gdzie otoczenie nie męczy, ale wręcz inspiruje i pobudza kreatywność.

Na przestrzeni ostatnich 10 lat widzimy, jak w Polsce szybko rozwija się trend kreowania przestrzeni biurowych, używając ścian systemowych zamiast stosownych do tej pory ścian gipsowo-kartonowych (tzw. ścian GK). Montaż ścian GK wiąże się z wieloma dość uciążliwymi czynnościami, takimi jak: mocowanie konstrukcji, płytowanie, szpachlowanie, szlifowanie i na końcu malowanie, co w sytuacji, gdy zachodzi potrzeba szybkiego przearanżowania wnętrza, w oczywisty sposób zakłóca funkcjonowanie firmy i przeszkadza pracownikom.

Rozwiązania systemowe natomiast pozwalają skutecznie wszystkie te negatywne aspekty wyeliminować. Świadomość ich wielu zalet rośnie zarówno wśród inwestorów, architektów jak i samych użytkowników, których wymagania co do możliwości realizacji doskonałego projektu biura stale rosną. W zależności od potrzeb konkretnej firmy ściany systemowe mogą pełnić różne funkcje – np. wydzielenie konkretnej przestrzeni czy zapewnienie skutecznego wyciszenia akustycznego. Nie bez znaczenia są również aspekty bezpieczeństwa ludzi i mienia, coraz większy nacisk kładzie się bowiem na aspekty ognioochronności.

 

Wykończenie ścianek systemowych

Istnieją różne sposoby wykończenia ścianek systemowych. Ściany te mogą występować jako przegrody nieprzezierne, wypełnione płytami fornirowanymi, laminowanymi lub lakierowanymi oraz ścianki przezierne, w zależności od wymagań projektowych wypełnione różnego rodzaju szkłem, i to właśnie specjalistyczne szklenie w połączeniu z odpowiednim systemem aluminiowym potrafi niezwykle efektywnie zapewnić ochronę przed ogniem. Szkło ma jeszcze jeden bardzo istotny atut – wspomnianą już wcześniej przezierność. Dla komfortu pracy i jej efektywności wymierny wpływ ma właśnie odpowiednie doświetlenie pomieszczeń.

Odpowiednie konfigurowanie rozwiązań systemowych daje w sumie nieograniczone możliwości realizacyjne. Stworzenie jak najlepszej przestrzeni biurowej wymaga jednak pełnego zaangażowania każdej ze stron biorącej udział w procesie projektowania, od architekta, przez dostawców różnego rodzaju rozwiązań, po przyszłych użytkowników projektowanego biura. Systemowe podejście do aranżacji wnętrza użytkowego determinuje pojawienie się naszych specjalistów w każdym z elementów tego procesu. Niezbędna jest współpraca z developerami, architektami i firmami zajmującymi się finalnym wykańczaniem wnętrz – mówi Tomasz Rybka, Prezes Zarządu firmy CreoConcept.

W kieleckiej firmie CreoConcept duży nacisk kładzie się na rozwój produktów, które z jednej strony muszą sprostać oczekiwaniom projektantów, a z drugiej stale rosnącym wymogom normatywnym określanych przez PKN oraz Instytuty Techniki Budowlanej w zakresie akustyki, dźwiękoszczelności, ognioochronności.

 

Czas to pieniądz

Systemowe rozwiązania oprócz swojej multifunkcjonalności, elastyczności konfigurowania, wysokiej estetyki, mają ogromną zaletę polegającą na łatwości i szybkości ich montażu, demontażu czy też zmian ustawiania i tym samym przearanżowania wnętrza. Odgrywa to kluczową rolę w procesie oddawania do użytku nieruchomości komercyjnych, ponieważ firmy wykonawcze mają coraz mniej czasu na realizację swoich zamówień, a jak wiadomo „czas to pieniądz”.

Popularność systemowych rozwiązań w aranżacji wnętrz w krajach zachodniej Europy trwa od ok. 30 – 40 lat. Obecnie także w Polsce inwestorzy coraz chętniej sięgają po nie i wszystko wskazuje na to, że trend ten się utrzyma. Patrząc na nowoczesne powierzchnie biurowe w Warszawie, czy w miastach regionalnych, nie możemy mieć żadnych kompleksów dotyczących wyglądu i funkcjonalności biur w odniesieniu do tych z zachodniej Europy. Wszystko wskazuje na to, że przy rozwijającej się gospodarce oraz skupieniu firm na pozyskiwaniu najlepszych pracowników, aranżacja i jakość powierzchni biurowej będą miały istotne znaczenie, co z całą pewnością wpłynie na zainteresowanie produktami firmy CreoConcept.

 

Źródło: Biuro prasowe CreoConcept