Uzyskane pozwolenie jest kolejnym etapem inwestycji i nie oznacza automatycznego rozpoczęcia budowy. Dalsza analiza rynku da odpowiedź, kiedy projekt otrzyma zielone światło do realizacji, choć jego kształt jest już znany.

Nowe budynki powstaną w północnej części centrum i osiągną wysokość nieco ponad 50 metrów, co odpowiada wysokości ostatniej inwestycji Olivia Prime. Pierwszy budynek mieszkalny w Olivii, którego robocza nazwa Olivia Nord związana jest z faktem, że będzie to najbardziej wysunięty na północ budynek w centrum, będzie pełnił funkcję długoterminowego najmu instytucjonalnego. Ta coraz bardziej popularna formuła najmu zapewnia mieszkańcom nie tylko możliwość wieloletniego zajmowania lokalu, ale także korzystania ze standardowych usług oraz usług dodatkowych, niedostępnych w przypadku najmu prywatnego. Z drugiej strony, bezpośrednia lokalizacja obok centrum biurowego uspokaja ruch w okolicy i ożywia tkankę miejską z korzyścią dla całej dzielnicy.

Na 4 piętrze budynku o roboczej nazwie Olivia Nord zaaranżowany zostanie taras, który będzie pełnił funkcję otwartej przestrzeni publicznej. Wypełnią go liczne rośliny i miejsca do odpoczynku. W budynku dostępnych będzie 151 mieszkań o różnym metrażu. Część mieszkalna osiągnie 17 kondygnacji, natomiast drugi budynek 15 kondygnacji, oferując 20 000 m2 powierzchni biurowo-usługowej. Różnica w liczbie pięter wynika z różnej wysokości lokali, choć wysokość obu budynków jest taka sama. Za aranżację wnętrz odpowiedzialna będzie wielokrotnie nagradzana pracownia Design Anatomy, która w swoim portfolio zaprojektowała wnętrza 32. i 34. piętra Olivia Centre, ponad 100 000 mkw. biur oraz mieszkań w projektach @Home i Olivia Home.

Źródło:property-forum.eu

Za projekty najnowszych budynków odpowiada międzynarodowe biuro architektoniczne Epstein, które na świecie realizuje takie obiekty jak lotnisko O'Hare International w Chicago, a w Polsce Varso, Chmielna 89 czy Mennica Legacy Tower. Paweł Kochanek, starszy projektant z biura Epstein, pracujący przy projekcie Olivia Nord i Olivia Nowa, opisuje: "Zespół budynków składa się z dwóch wolnostojących form połączonych ze sobą podium. Przylegają one do wspólnego atrium zawierającego przestrzeń publiczną z zielenią urządzoną dla funkcji publicznych i usługowych. Forma architektoniczna wieńczy układ urbanistyczny istniejącej formy Olivia Center od strony północnej. W poziomie parteru wejścia do budynków połączone są przestrzennie z elementami dachu w formie "meandra" ciągnącego się z przerwami wzdłuż elewacji aż do ich południowego narożnika."

W istniejących budynkach centrum znajduje się już 12 restauracji, liczne punkty usługowe, piekarnia, dwupoziomowe centrum fitness, apteka, dwa centra medyczne, a także otwarty dla publiczności egzotyczny Ogród Oliwny, w którym dla gości przygotowano 3,5 tys. rabat. roślin sięgających do 11 metrów wysokości, reprezentujących ponad 400 gatunków i pochodzących z 5 kontynentów oraz centra eventowe i konferencyjne mogące pomieścić łącznie do 1000 osób. Za realizację takich kierunków rozwoju Olivia zdobywa liczne nagrody i wyróżnienia, a dowodem jej otwartości na turystów i mieszkańców jest nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego przyznana z okazji Międzynarodowego Dnia Turystyki w 2020 roku,

Źródło:property-forum.eu