"Cieszymy się, że naszym nowym najemcą została firma PHINIA, światowy lider branży motoryzacyjnej. Ta transakcja to dla nas nie tylko prestiżowe wyróżnienie, ale także dowód na to, że w Golden Star Group koncentrujemy się na inwestowaniu w aktywa biurowe klasy premium, które są zgodne ze światowymi standardami i spełniają wymagania najbardziej wymagających najemców. Jesteśmy przekonani, że zapewnimy firmie PHINIA wyjątkowe warunki pracy, a jej nowa, wyjątkowa siedziba będzie cieszyć cały zespół przez wiele lat" - powiedział Antonio Pomes, Head of Asset Management w Golden Star Group.

"Zaufanie tak prestiżowej organizacji zawdzięczamy licznym atutom, jakie oferuje kompleks biurowy Oxygen Park, a dla naszego zespołu jest to źródło ogromnej motywacji do jeszcze cięższej pracy, a w konsekwencji oferowania kolejnych rozwiązań spełniających oczekiwania naszych klientów" - dodała Katarzyna Marciniak, Asset Operational Manager w Golden Star Group.

Umowa najmu została podpisana na pięć lat. W procesie negocjacji PHINII doradzała firma Colliers.

"Transakcja dowodzi, że nawet w okresie rosnących kosztów i indeksacji najemcy mogą cieszyć się doskonałym biurem w dogodnej lokalizacji na atrakcyjnych warunkach. PHINIA wybrała Oxygen Park m.in. ze względu na jego wysoką jakość, dogodną komunikację miejską, lokalizację na południu Warszawy oraz niezwykłą elastyczność wynajmującego w zakresie liczby miejsc parkingowych. Wszystkie te czynniki przekładają się na dynamiczny i płynny rozwój firmy" - powiedziała Natalia Puza, Senior Associate z Działu Powierzchni Biurowych Colliers.

Oxygen Park to nowoczesny kompleks biurowy, zlokalizowany bezpośrednio przy Alejach Jerozolimskich w biznesowej części Warszawy. Projekt składa się z dwóch sześciokondygnacyjnych budynków o łącznej powierzchni najmu ponad 18 000 mkw. W pełni przeszklona fasada gwarantuje maksymalny dostęp światła dziennego, a uchylne okna umożliwiają wentylację pomieszczeń. Układ poszczególnych kondygnacji pozwala na wprowadzenie elastycznych rozwiązań biurowych dostosowanych do potrzeb nawet najbardziej wymagających najemców. Proekologiczne rozwiązania zastosowane w kompleksie zostały potwierdzone certyfikatem BREEAM na poziomie "Very Good".

Projekt architektoniczny Oxygen Park powstał w renomowanej pracowni JEMS Architekci. Projekt został oddany do użytku w 2013 roku. Oprócz PHINIA, wśród najemców Oxygen Park znajdują się takie firmy jak Agfa, DiaSorin, Parker Hannifin, Sodexo i Nieruchomości Plus.

źródło: europaproperty.com