Budynek B to drugi z docelowo trzech 11-kondygnacyjnych biurowców, jaki powstał w ramach kompleksu Podium Park w Krakowie. Najnowszy nabytek Globalworth dostarczył na rynek 18 800 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej i 265 miejsc parkingowych. Transakcja zakupu Podium Park przez Globalworth o wartości całkowitej około 134 mln euro miała miejsce w grudniu 2019 roku. Pierwszy etap inwestycji został oddany do użytkowania w 2018. Docelowo cały kompleks będzie oferował 55 000 mkw. powierzchni najmu.

Projekt cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem najemców, co skutkuje wysokim poziomem komercjalizacji, szczególnie pośród firm z sektorów IT i fintech.

Warto podkreślić, że zgodnie z mottem Globalworth „A place to grow”, jeden z dotychczasowych najemców innego krakowskiego budynku należącego do portfolio Globalworth, Quattro Business Park - firma TechnipFMC - zdecydowała się na zwiększenie swojego biura i relokację do Podium Park B, gdzie razem z drugim najemcą - firmą Ailleron - docelowo zajmie 80 proc. powierzchni biurowca. Obie firmy zaczęły już w nim funkcjonować. Swoje biuro w Podium Park ma również jeden z liderów branży fintech - brytyjski Revolut (ponad 5 300 mkw.).

Podium Park B to kolejna nieruchomość w portfelu Globalworth, która wpisuje się w naszą strategię oferowania wysokiej jakości biur i budowania społeczności najemców. Wraz z oddaniem do użytkowania, nasze zasoby biurowe na krakowskim rynku urosły do blisko 150 000 mkw. i tym samym umacniamy naszą pozycję jako największego właściciela powierzchni biurowej w Krakowie

Łukasz Duczkowski, Head of Investments w Globalworth Poland

Podium Park to jeden z najbardziej zielonych projektów biurowych w Polsce. Jako jeden z nielicznych w kraju posiada certyfikat BREEAM na najwyższym możliwym poziomie - Outstanding. Pierwszy z budynków kompleksu jest równocześnie najwyżej ocenionym obiektem w tym prestiżowym gronie - w procesie certyfikacji uzyskał wynik 96.2%.
Podium Park wyróżnia doskonała lokalizacja u zbiegu alei Jana Pawła II i ulicy Izydora Stella-Sawickiego, w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy miasta, w sąsiedztwie Politechniki Krakowskiej oraz licznych przystanków komunikacji miejskiej.

Ważnym elementem inwestycji jest zielona, wypełniona roślinnością i sprzyjająca relaksowi na świeżym powietrzu przestrzeń o powierzchni ok. 4 000 mkw. Pracownicy biur i ich goście będą mogli również skorzystać z rozbudowanej infrastruktury dla rowerzystów oraz parkingu wyposażonego w 800 miejsc postojowych. Najwyższy poziom komfortu termicznego zapewni zewnętrzna elewacja budynku, która została zaprojektowana zgodnie z warunkami technicznymi i najnowszymi normami.