Quorum D, powstały jako pierwszy budynek kompleksu, oferuje swoim najemcom ponad 16,2 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy A, rozmieszczonej na sześciu kondygnacjach wraz z około 1 tys. mkw. lokali usługowo-handlowych. Na jego terenie znajduje się także parking na ponad 220 samochodów oraz wewnętrzne patio. Budynek jest już wynajęty w ponad połowie.

Równolegle z pozwoleniem na użytkownie Cavatina Holding otrzymała dla budynku Quorum D certyfikat BREEAM z oceną na poziomie Excellent. Najwyższe noty budynek otrzymał za rozwiązania w zakresie oszczędnego gospodarowania wodą, wykorzystanie wysokiej jakości, bezpiecznych dla zdrowia i środowiska materiałów oraz jeżeli chodzi o lokalizację i dostępność wielu środków transportu.

Podobnie jak całe portfolio dewelopera, biurowiec Quorum D będzie także poddany certyfikacji WELL Health-Safety Rating.

Równolegle z budową pierwszego biurowca Quorum trwają prace na budowie 140-metrowej wieży biurowej (Quorum A), która będzie drugim najwyższym budynkiem we Wrocławiu. Rośnie także 24-kondygnacyjna wieża, w której powstanie ponad 330 mieszkań premium od Resi Capital.

W parterze obiektów Quorum od strony wschodniej, północnej i zachodniej znajdą się lokale usługowe. Na podium całego kompleksu oraz na poziomie czwartej kondygnacji zaprojektowano dostępne dla wszystkich pracowników i mieszkańców tarasy oraz zielone przestrzenie. Ponadto od południowej strony budynku D, po przeciwnej stronie ulicy, powstaną ogólnodostępne tereny zielone i deptak. W całym kompleksie przewidziano około 1,5 tys. miejsc postojowych.

Projektując Quorum, deweloper zadbał także o użytkowników jednośladów. Inwestycja zaoferuje dla nich liczne – parkingi, ładowarki dla elektrycznych skuterów czy hulajnóg, stacje naprawcze i myjnie.