Rekordowa transakcja na lubelskim rynku biurowym

Santander Bank Polska S.A. wynajął prawie 5 tys. mkw. powierzchni biurowej w kompleksie CZ Office Park w Lublinie. W imieniu międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield najemcę reprezentowali Agnieszka Gułaś oraz Krzysztof Misiak.

Grupa Santander Bank Polska S.A. jest drugą największą instytucją finansową w Polsce, pod względem wielkości aktywów, która oferuje rozwiązania finansowe dla osób indywidualnych, mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz polskich i międzynarodowych korporacji. Jest jednym z liderów rynku w zakresie wykorzystania nowoczesnych technologii w usługach bankowych. Od 2011 r. Bank należy do międzynarodowej Grupy Santander, która ma znaczący udział w 10 kluczowych rynkach w Europie oraz obu Amerykach.  

CZ Office Park A to nowoczesny budynek biurowo-usługowy klasy A w kompleksie CZ Office Park, o łącznej powierzchni najmu 21 tys. mkw. Budynek jest zlokalizowany na skrzyżowaniu ul. Nałęczowskiej i Al. Kraśnickiej, w pobliżu głównych tras komunikacyjnych Lublina. Budowa obiektów rozpoczęła się w 2015 roku, a realizacja całego kompleksu o pow. całkowitej 80 000 m. kw. dobiegnie końca w 2025 roku. Pierwszy etap projektu, w którym powstały dwa budynki biurowe oraz 7-kondygacyjny budynek mieszkalny, zakończył się w 2018 roku.

 

Źródło: Cushman and Wakefield