Obie sprzedane właśnie nieruchomości biurowe klasy A zapewniają w sumie ok. 24 000 mkw. powierzchni najmu i 250 miejsc parkingowych na dwóch podziemnych kondygnacjach. Kompleks jest zlokalizowany w silnie rozwijającej się katowickiej dzielnicy biznesowej. Budynki C i D są wynajęte przez najemców z branży technologicznej i IT takich, jak PwC, Accenture i NGA Human Resources. 

- Rynek biurowy w miastach regionalnych, w tym w Katowicach, rozwija się bardzo dynamicznie. Katowice są niezmiennie w polskiej czołówce - mówi Mariusz Krzak, dyrektor regionalny w spółce biurowej Skanska w Polsce. - Cieszy nas, że ISOC Holding, to kolejny zagraniczny inwestor, który swoją obecność w Polsce zaczyna od współpracy z nami. Jest to potwierdzenie wysokiej jakości naszych projektów - dodaje Mariusz Krzak. 

- ISOC Group inwestuje w Polsce, w szczególności w Katowicach, ponieważ skupiamy się coraz bardziej na rozwoju w obszarach technologii oraz innowacji. Kwitnący rynek outsourcingu procesów biznesowych (BPO) i centrów usług biznesowych (BSC), dobrze wykształceni pracownicy, rozwinięta infrastruktura oraz renomowani międzynarodowi inwestorzy – to wszystko sprawiło, że Katowice są naszym pierwszym wyborem na europejskim rynku. Postrzegamy Katowice jako pełne energii centrum połączone z dwoma innymi, ważnymi ośrodkami – Krakowem i Wrocławiem. Zamierzamy dalej rozwijać nasze partnerstwa oraz obecność w Polsce – mówi Michael Cosiquien, prezes ISOC. 

Katowice stanowią serce Śląska i jego główne centrum biznesowe, z ok. 300 000 mieszkańców i najgęstszym zaludnieniem regionu w Polsce. Stopa bezrobocia w Katowicach sięga 2,3%, a średni dochód jest o 23% wyższy niż w województwie. Aż 21% śląskiego PKB jest wytwarzane w Katowicach. Region ten ma duży potencjał biznesowy, wraz ze Specjalną Strefą Ekonomiczną w Katowicach z 41 000 pracownikami zatrudnionymi w 180 firmach. 

Silesia Business Park jest jedną z wizytówek Katowic. Charakterystyczna elewacja już na wczesnym etapie zyskała nazwę „tiramisu“. Kompleks zapewnia pracownikom najemców centrum medyczne, zewnętrzną siłownię oraz przedszkole.         

Budynek C kompleksu posiada już certyfikat LEED na poziomie Gold, a budynek D ubiega się o przyznanie certyfikatu. 

W procesie sprzedaży Skanska korzystała z doradztwa GVA oraz Colliers International, podczas gdy ISOC Holdings Inc. z Augusta Cracovia oraz CBRE. Od strony prawnej przy transakcji doradcami byli: Hogan Lovells dla kupującego oraz Dentons dla sprzedającego.

 

Źródło: skanska.pl