Budowa u zbiegu ul. Chmielnej i al. Jana Pawła II, przy Dworcu Centralnym, wyłoniła się z ziemi na początku 2019 roku, po zakończeniu prac w podziemnej części obiektu. Niecałe dwa lata później budynek osiągnął docelową wysokość 230 metrów do dachu. Po zamontowaniu iglicy w lutym 2021 roku Varso Tower urósł do 310 metrów i przewyższył Pałac Kultury i Nauki oraz zdominował ranking najwyższych budynków w Unii Europejskiej. Rok temu, na jednym z tarasów, 206 metrów nad ziemią, zasadzono 16 drzew, które stworzyły najwyżej położony ogród w Warszawie. Obiekt otrzymał certyfikaty BREEAM oraz WELL.

Obecnie wewnątrz budynku najemcy aranżują swoje biura. Pierwsi pracownicy wprowadzą się do Varso Tower we wrześniu. Docelowo, swoje siedziby otworzą tu m.in.: dostawca usług informatycznych Box oraz międzynarodowe kancelarie prawne CMS oraz Greenberg Traurig.

Varso Tower to jeden z trzech budynków kompleksu Varso Place, w którego skład wchodzą biura, hotel, centrum innowacji oraz pasaż handlowo-usługowy, mieszczący m.in. restauracje, klub fitness i przychodnię. HB Reavis pełni także rolę zarządcy Varso Place.