Restauracja zajmuje 450 mkw. i jest podzielona na strefy i kameralne sale. Lokal został zaaranżowany w stylu Memphis charakteryzującym się asymetrycznymi zestawieniami geometrycznych kształtów oraz swobodnym łączeniem różnych materiałów.

Biurowiec HOP oferuje łącznie ponad 14 tys. mkw. powierzchni najmu, z czego 13 tysięcy mkw. stanowią biura i miejsca pracy. Poziom komercjalizacji budynku wynosi 93 proc. Swoje siedziby mają w nim m.in. 4Life Direct Polska, BNP Paribas, CMT Construction Management Team, Instytut Ochrony Środowiska Państwowy Instytut Badawczy (PIB). Budynek ma sześć kondygnacji naziemnych i jedną kondygnację podziemną, w której zlokalizowany jest parking na 94 miejsca postojowe.

Postmodernistyczny budynek na Chmielnej został wybudowany w 1996 roku, pod nazwą Aktyn. Nowy inwestor, firma Syrena Real Estate, zdecydował się na modernizację biurowca, której koncepcję opracowała Anna Łoskiewicz z Łoskiewicz Studio. Za przebudowę odpowiadała Grupa Reesco. Syrena Real Estate prowadzi również modernizacje innych biurowych budynków w Warszawie. W tej chwili najbardziej zaawansowane działania prowadzone są przy kompleksie Marynarska Business Park.

HOP w ostatnich miesiącach otrzymał certyfikat BREEAM in Use na poziomie Excellent oraz „Obiekt bez barier” przyznawany przez Fundację Integracja. Biurowiec jest obecnie w trakcie certyfikacji w systemie WELL oraz WELL Health and Safety Rating.