Budynek trafo do funduszu inwestycyjnego zarządzanego przez Adventum. O planach dotyczących sprzedaży wieży Eurobuild pisał w lutym tego roku, zamiar ten potwierdził w wywiadzie opublikowanym w czerwcowym wydaniu miesięcznika ówczesny członek zarządu Develii, Tomasz Wróbel.Sprzedaż Sky Tower jest ważnym elementem strategii ogłoszonej na początku roku. Konsekwentnie redukujemy nasze zaangażowanie w segmencie komercyjnym stawiając na rozwój w działalności mieszkaniowej i PRS – komentuje transakcję Andrzej Oślizło, prezes Develii.

Stronami transakcji są Sky Tower, spółka należąca do Develii, i Olimp Investment, spółka kontrolowana przez Adventum Group. Przedmiotem sprzedaży będą wszystkie należące do Grupy Develia udziały w prawie własności nieruchomości (79,55 proc.). Pozostałe udziały pozostaną w posiadaniu właścicieli wydzielonych lokali. Podpisanie ostatecznej umowy jest uzależnione od spełnienia warunków zawieszających. Sprzedającego jako agent wyłączny reprezentował Avison Young. Kupującego z kolei reprezentowała kancelaria act BSWW legal & tax.

Wynegocjowana cena sprzedaży nieznacznie odbiega od wartości księgowej budynku. Pieniądze pozyskane ze sprzedaży zostaną przeznaczone na spłatę kredytu związanego z projektem w wysokości blisko 194 mln zł oraz na dalszy dynamiczny rozwój działalności w segmencie mieszkaniowym – zapowiada Paweł Ruszczak, wiceprezes Develii.

Sky Tower jest najwyższym budynkiem we Wrocławiu. Budowa rozpoczęła się w kwietniu 2008, otwarcie nastąpiło w marcu 2013 roku. Całkowita powierzchnia Sky Tower wynosi około 171 tys. mkw. W trzech budynkach mieszczą się przestrzenie mieszkalne, handlowe, usługowe i biurowe (łącznie 66 tys. mkw powierzchni użytkowej), z przewagą biur i handlu.