Położona w jednej z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji w Wiedniu, THE ICON ożywia futurystyczną miejską kulturę biurową: blisko centrum miasta, wysokiej jakości, zorientowane na przyszłość, z bezpośrednim dostępem do wiedeńskiego Hauptbahnhof ze wszystkimi zaletami transportu i infrastruktury . THE ICON to flagowy budynek Allianz i najnowocześniejszy obiekt na świecie, oferujący wysokiej jakości powierzchnie biurowe, fitness, handel detaliczny i wiele lokali gastronomicznych.

Kompleks składa się z trzech ultranowoczesnych wież biurowych połączonych obszarem centrum handlowego / atrium, z najemcami zajmującymi się usługami finansowymi, doradztwem podatkowym i rozwiązaniami informatycznymi, aż po sektor farmaceutyczny. W niedalekiej przyszłości nawet posłowie do Parlamentu Europejskiego będą pracować na jego terenie. W IKONIE działa obecnie 25 najemców, co łącznie zatrudnia około 2 500 - 2 800 pracowników.

Jaki wpływ miał COVID-19 na twoją społeczność i sposoby, w jakie wykorzystują Spaceflow?

Początkowo zaobserwowaliśmy spadek liczby aktywnych użytkowników w aplikacji Spaceflow, w związku z czym ogólne zaangażowanie społeczności było niższe. Uważamy, że było to spowodowane początkowym szokiem pandemii i nieuniknionymi zakłóceniami, gdy ludzie próbowali utorować nowy styl życia, w tym zmienić swoje codzienne nawyki pracy.

Zauważyliśmy, że środki zapewniające dystans społeczny, takie jak utrzymywanie odpowiedniego dystansu między firmami, wdrażanie systemów jednokierunkowych w stołówce, windach i we wszystkich pomieszczeniach ogólnodostępnych, pomogły pracownikom poczuć się bezpieczniej na terenie zakładu i są one bardzo szanowane.

Dzięki wykorzystaniu Spaceflow wszystkie informacje związane z COVID-19 były łatwo przekazywane, dzięki czemu społeczność THE ICON była stale dobrze informowana o zmianach wprowadzonych w celu utrzymania zasilania budynku podczas niskiego użytkowania biur, punktów wodnych, ustawień wentylacji i nie tylko.

Maseczki na twarz stały się częścią naszego codziennego życia. Dlatego zespół społeczności Spaceflow zorganizował konkurs dla społeczności budowlanej w THE ICON, aby pokazać najbardziej kreatywne maski na twarz. To tylko jeden z przykładów zabawnego zaangażowania społeczności w tych niespokojnych czasach.

W jaki sposób Spaceflow wspiera Cię w budowaniu społeczności?

Jedną z naszych ulubionych funkcji w Spaceflow jest funkcja czatu, ponieważ zapewnia dużą szybkość i elastyczność w obsłudze zapytań Najemców i reagowaniu na nie. Ponieważ tego typu interakcje są bardzo rozbrajające, pozwalają nam też pomagać naszej społeczności w coraz bardziej przyjazny sposób. Pytając naszą społeczność o ich ulubioną funkcję Spaceflow, często wspominają o możliwości otrzymywania szybkich powiadomień o budynku wraz z aktualizacjami publikowanymi bezpośrednio w kanale aktualności. Dzięki błyskawicznym postom i ankietom żadne informacje nie są tracone, a wszelkie ważne zmiany lub aktualizacje są natychmiast przekazywane reszcie społeczności.

How does Spaceflow support you with building your community?

One of our favourite features within Spaceflow is the chat functionality as it offers great speed and flexibility to cater and take action to tenant queries. Since this type of interaction is very disarming it allows us to help our community in an increasingly personable way too. When asking our community about their favourite Spaceflow feature, they often mention being able to receive quick notifications about the building with updates published straight onto the newsfeed. With instant posts and polls, no information is lost and any important changes or updates are immediately transferred to the rest of the community.

Podczas początkowego wybuchu COVID-19 Spaceflow zapewnił swoje wsparcie w integracji czujników w naszej stołówce, umożliwiając najemcom sprawdzenie pojemności pokoi w czasie rzeczywistym przed ich wizytą. W ten sposób pomiary dystansu społecznego pozostały nienaruszone i skuteczne przez cały czas.

Markus Jancik, zarządzanie nieruchomościami, THE ICON VIENNA, Strabag