W biurowcu Silesia Star, należącym do Globalworth, powstanie dwujęzyczne przedszkole KIDS&Co. z odziałem żłobkowym. Będzie to pierwsza placówka tej sieci w Katowicach. Udogodnienie dla rodziców będzie dostępne od jesieni tego roku.

We wrześniu, w kompleksie biurowym Silesia Star, zacznie działać dwujęzyczne przedszkole i żłobek KIDS&Co. Będzie to 23 placówka tej sieci w Polsce i pierwsza w Katowicach. Najemca zajmie 420 mkw. powierzchni, które zaadaptuje na cztery sale dydaktyczne – dwie żłobkowe oraz dwie przedszkolne. Placówka będzie mieć niezależne wejście oraz  teren rekreacji dla dzieci.

Umowa z nowym najemcą to element realizacji strategii właściciela i zarządcy budynku, firmy Globalworth, który stawia na kompleksowość oferty w swoich nieruchomościach biurowych. Z uwagi na coraz bardziej widoczny trend work-life balance, inwestor dba o różnorodną ofertę usług dla pracowników biur. W rezultacie proponuje jednocześnie atrakcyjne formy spędzania czasu po pracy i inne udogodnienia, takie jak m.in. przedszkole w miejscu pracy. Dynamicznie zmieniający się styl życia oraz potrzeby konsumentów sprawiają, że pojęcie atrakcyjności biura jest stale redefiniowane. W efekcie najemcy szukają multifunkcyjnych i wyróżniających się budynków w dogodnej lokalizacji. Takim biurowcem bez wątpienia jest Silesia Star.

Relacje z najemcami stawiamy na pierwszym miejscu, dlatego cały czas wzbogacamy naszą ofertę. Przedszkole czy żłobek, to duże ułatwienie dla rodziców i szansa na bardziej efektywne połączenie życia zawodowego z prywatnym. Obiekty biurowe stały się miejscem, w którym nie tylko się pracuje, ale także załatwia codzienne sprawunki. Przedszkole zlokalizowane w Silesia Star z pewnością będzie dużym ułatwieniem dla rodziców pracujących w biurowcu i w jego okolicy, szczególnie, że znajduje się w centrum miasta. Wybierając nasz budynek na pierwszą placówkę w Katowicach, najemca zyskuje idealną lokalizację oraz dobrze skomunikowane otoczenie. Cieszy nas, że KIDS&Co. postrzega Globalworth, jako zaufanego partnera i dostrzega atuty naszej inwestycji. Wierzymy, że będzie to długoletnia kooperacja, a mieszkańcy Katowic oraz ich dzieci będą chętnie korzystać z oferty edukacyjnej nowego najemcy. Otwarcie przedszkola z pewnością przyniesie korzyści nam -  właścicielowi i zarządcy biurowca. Zagwarantowanie unikatowej oferty w sercu Katowic z pewnością wyróżnia Globalworth na rynku i powiększy grono lojalnych najemców powierzchni biurowych”.  

Weronika Maria Kuna, Asset Management & Leasing Manager w Globalworth Poland.

KIDS&Co. to jedna z pierwszych w Polsce sieci przedszkoli i żłobków, która wprowadziła nauczanie dwujęzyczne. Sieć od 17 lat buduje autorskie programy edukacyjne rozwijające umiejętności społeczne i inteligencję emocjonalną. Podopieczni uczeni są m.in. umiejętności z zakresu nauk doświadczalnych, kodowania, robotyki oraz twórczego wykorzystywania najnowszych technologii. Placówki współpracują z firmami technologicznymi.

Silesia Star - atrakcyjny budynek biurowy w centrum Katowic. Dogodny dostęp do sieci komunikacji miejskiej, bliskość bogatej oferty centrum miasta oraz sąsiedztwo Katowickiej Strefy Kultury, to główne atuty biurowca. Wszystko to sprawia, że budynek jest bezpiecznym i komfortowym miejscem do pracy i rozwoju biznesu. Nietuzinkowa architektura nawiązuje do przemysłowej przeszłości Katowic i modernistycznych wzorców. Za opracowanie koncepcji architektonicznej odpowiada renowowana pracownia Kuryłowicz & Associates.

Kompleks składa się z dwóch ośmiokondygnacyjnych budynków o powierzchni najmu ponad 29 tys. mkw. Duże piętra, przemyślana przestrzeń oraz zielone części wspólne, to idealne warunki do pracy. Do dyspozycji najemców jest prawie 200 miejsc parkingowych w garażu podziemnym oraz dodatkowe około 250 na poziomie gruntu, co jest wyjątkowym wskaźnikiem na katowickim rynku biurowym. Potwierdzeniem zielonego i zrównoważonego charakteru inwestycji jest certyfikat BREEAM na poziomie Excellent oraz certyfikat WELL Health & Safety 2022. Katowicka gwiazda uzupełnia portfel Globalworth od lipca 2019 roku.

Źródło: globalworth.pl