Projekt Lixa jest realizowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz standardami ESG. Elewacje zostały wykonane z kilkuset ton aluminium pochodzącego z recyklingu. Dodatkowo konstrukcja będzie wznoszona z wykorzystaniem niskoemisyjnego betonu, co pozwoli ograniczyć ślad węglowy. Uchylne okna pozwolą na ograniczone wykorzystywanie klimatyzacji, a wewnątrz budynków zostaną zamontowane szybkobieżne windy odzyskujące energię oraz nowoczesne oświetlenie LED. Woda z opadów będzie gromadzona i posłuży do nawadniania krzewów, bylin i trawników rosnących w obu ogólnodostępnych ogrodach. Na dziedzińcu powstanie oczko wodne, wokół którego w upalne dni będzie rozpylana mgiełka wodna.

Z kolei w podziemnej części inwestycji powstanie łącznie 217 miejsc parkingowych. Część z nich zostanie wyposażona w ładowarki do samochodów elektrycznych. Przewidziano także stojaki dla rowerów oraz prysznice i szafki dla najemców. W ramach inwestycji deweloper dokończy przebudowę pasa drogowego ul. Kasprzaka z elementami infrastruktury miejskiej – chodnikami i zatokami parkingowymi oraz wyremontuje kolejne fragmenty ul. Giełdowej i Dorożkarskiej. Budowa będzie zasilana energią elektryczną wytwarzaną w odnawialnych źródłach.

Kompleks Lixa powstaje w biznesowym centrum Warszawy, na bliskiej Woli. Trzy wzniesione dotychczas biurowce - zaprojektowane przez pracownię HRA Architekci - już teraz tworzą kampusowy zespół biurowy otaczający ogólnodostępny dziedziniec. Kompleks składający się z pięciu budynków będzie połączony pieszym pasażem, tworzącym nowe przejście pomiędzy ul. Kasprzaka i Giełdową. Właśnie po wschodniej stronie wybudowanego niedawno deptaka rozpoczyna się budowa ostatnich etapów inwestycji.

Zakończenie trwającej od 2019 roku budowy kompleksu w docelowych rozmiarach zostało zaplanowane na przełom 2023/2024 roku. Wszystkie istniejące budynki zostały certyfikowane w systemie zielonego budownictwa BREEAM, uzyskując ocenę Excellent. Również biurowce D i E zaprojektowano z założeniem certyfikacji na tym poziomie. Projekt Lixa zakłada uzyskanie certyfikatu WELL Health-Safety. I etap został w pełni skomercjalizowany.