Budynek, za projekt którego odpowiada kielecka pracownia Arcad, to zwarta bryła z przeszkloną elewacją, o przekroju litery „L”. Zlokalizowany jest w śródmieściu, w pobliżu Parku Zachodniego przy ul. Lotniczej.

 

- West Gate to inwestycja wyjątkowa. Realizację rozpoczęliśmy jesienią 2013 roku, a już pod koniec 2014 roku biurowiec został wynajęty w całości. Uznanie i zainteresowanie najemców to nie jedyny powód do dumy. W lutym br. West Gate otrzymał certyfikat BREEAM Excellent, który w Polsce posiada zaledwie kilkanaście inwestycji biurowych. Co istotne, był to wysoki wynik na poziomie 72,8 proc. - mówi Katarzyna Kubicka, Senior Leasing Manager w Dziale Biur i Hoteli Echo Investment.

 

Biurowiec wyposażony jest w system kontroli dostępu, szybkie i ciche windy, energooszczędną klimatyzację i wentylację, system kontroli wilgotności powietrza, a także przyjazny środowisku system oświetlenia. Wychodząc naprzeciw potrzebom pracowników niezmotoryzowanych, w przyległą do West Gate przestrzeń wkomponowano stojaki rowerowe, a wewnątrz budynku zaprojektowano specjalne szatnie oraz prysznice dla rowerzystów. Ponadto użytkownicy West Gate mają do dyspozycji kantynę i miejsca wypoczynku na świeżym powietrzu.

 

Nowa inwestycja Echo Investment to zdecydowanie więcej niż nowoczesny budynek klasy A, czego dowodem jest lista najemców, wśród których największą powierzchnię zajmuje firma Nokia Networks. Jedno z największych na świecie przedsiębiorstw branży telekomunikacyjnej wybrało West Gate na swój 4. wrocławski oddział ze względu na możliwość budowy w nim najnowocześniejszego w Polsce laboratorium telekomunikacyjnego.

 

- Nowe biuro o powierzchni 14 000 mkw. stanie się miejscem pracy dla około 1200 specjalistów IT. To najlepszy dowód dynamicznego rozwoju firmy. Wystarczy wspomnieć, że w 2000 roku zespół wrocławskiego oddziału Nokii tworzyło 10 osób. Dziś w stolicy Dolnego Śląska zatrudniamy 2850 specjalistów (...). Przekonani o tym, że komfort pracy znajduje odzwierciedlenie w jej jakości, wybraliśmy nowoczesny budynek West Gate, a także wyposażyliśmy nasze biura w najnowocześniejsze sprzęty biurowe, wysokiej klasy krzesła i elektronicznie regulowane biurka – komentuje Marcin Wolniak, Public Relations Specialist NOKIA.