"Silesia Business Park to pierwszy tak duży projekt biurowy, którym będziemy zarządzać w Katowicach. Ogromnie cieszy nas, że to właśnie nam Fundusz ISOC Holding Inc. powierzył zarówno zarządzanie jak i usługi asset management nad pierwszym zakupionym przez nich kompleksem biurowym w Polsce. Jestem przekonany, że nasza wiedza i doświadczenie będą początkiem długofalowej i owocnej współpracy. " - Sebastian Biedrzycki, Zastępca Dyrektora Działu Zarządzania Nieruchomościami CBRE

 

Śląskie centrum biurowe

Silesia Business Park C i D to kompleks biurowy zlokalizowany w pobliżu centrum Katowic, obok największego na Śląsku centrum handlowego Silesia i blisko głównych tras łączących miasto z okolicznymi miejscowościami. Obydwa budynki to nieruchomości biurowe klasy A, które zapewniają w sumie ok. 24 000 mkw. powierzchni. Ich najemcami zostały przede wszystkim firmy z branży technologicznej i IT. Biurowce zostały wybudowane przez firmę Skanska i zakupione przez filipiński fundusz inwestycyjny ISOC Holding Inc.

"Dynamicznie rozwijający się rynek katowicki jest dla nas bardzo interesującym obszarem inwestycyjnym. Postrzegamy Katowice jako pełne energii centrum połączone z dwoma innymi, ważnymi ośrodkami – Krakowem i Wrocławiem. Zamierzamy dalej rozwijać nasze partnerstwo oraz obecność w Polsce i bardzo ważne dla nas jest aby opiekę nad naszymi budynkami sprawowała renomowana firma z ugruntowaną pozycją na rynku. Dlatego wybór CBRE na zarządcę Silesia Business Park C i D był wyborem naturalnym. Firma CBRE od wielu lat świadczy usługi zarządzania w budynkach biurowych, ma ogromne doświadczenie i wykwalifikowanych pracowników. Powierzamy Silesia Business Park C i D w ręce profesjonalistów. " - Tarc Froehlich, Partner w Augusta Cracovia reprezentującej fundusz ISOC Holdings (ISOC Group) w Polsce

Aktualnie CBRE zarządza portfelem 86 nieruchomości komercyjnych zarówno biurowych, handlowych jak i magazynowych, których łączna powierzchnia przekracza 1,75 mln mkw. GLA. Dział Asset Services CBRE w ciągu ostatnich lat podwoił ilość pracowników co jest bezpośrednią konsekwencją znaczącego zwiększenia portfela zarządzanych nieruchomości.

ISOC Holdings, Inc. to fundusz inwestujący w nieruchomości, którego siedziba znajduje się w Manili na Filipinach. Firma została założona i prowadzona przez Michaela Cosiquiena, byłego współzałożyciela, CEO i udziałowca dużej firmy budowlanej notowanej na Filipińskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Augusta Cracovia reprezentuje fundusz na terenie Polski.

 

 

Źródło: CBRE