Inwestorem obiektu jest spółka Eternum należąca do RWS Investment Group, zaś generalnym wykonawcą Korporacja Budowlana DORACO. Projekt budynku powstał w warszawskiej pracowni APA Wojciechowski. Stylistyka budynku wewnątrz, jak i elewacja nawiązywać będzie do klimatu otoczenia – terenów postoczniowych.

Obiekt będzie miał 8 kondygnacji nadziemnych i jedną podziemną. Łączna powierzchnia użytkowa wyniesie blisko 7000 metrów kwadratowych. Na parterze budynku powstaną lokale usługowe, dostępne bezpośrednio z ulicy, a pozostałe kondygnacje zostaną przeznaczone na powierzchnie biurowe. Biurowiec będzie certyfikowany w systemie BREEAM (standard dotyczący najlepszych praktyk w zakresie zrównoważonego projektowania, budowania i użytkowania budynków) na poziomie bardzo dobrym.

Prace intensywnie trwają. Jak mówi Radosław Jarosiewicz, Wiceprezes Zarządu DORACO:
- Zakończono I etap inwestycji polegający na przystosowaniu działki do realizacji prac konstrukcyjnych. Wykonano konstrukcje części podziemnej budynku i strop żelbetowy nad poziomem 0. Aktualnie trwają prace na poziomie +1. W I kwartale 2019 r. rozpoczną się: prace nad elewacją budynku, instalacyjne oraz wykończeniowe.

Zakończenie prac i oddanie obiektu w użytkowanie najemcom planowane jest w III kwartale 2019 roku.

 

Źródło: Doraco