Nowy najemca Equal Business Park zdecydował się przenieść do nowoczesnego biura, które jest zgodne z celami zrównoważonego rozwoju (SDG) firmy AstraZeneca w ramach jej globalnej strategii ESG. Budynek otrzymał certyfikat BREEAM z oceną Excellent za ekologiczne rozwiązania, w tym dostawy energii odnawialnej, kompleksowe udogodnienia dla rowerzystów, stacje ładowania pojazdów elektrycznych oraz energooszczędne windy i oświetlenie.

"AstraZeneca Pharma Poland to kolejna firma, która doceniła wysoką jakość Equal Business Park. Coraz więcej najemców zwraca uwagę na ekologiczne technologie w budynkach biurowych ze względu na przyjęte strategie ESG" - mówi Dominika Cyrbus z krakowskiego biura Savills.

"Naszym priorytetem jest zapewnienie pracownikom dobrego samopoczucia na co dzień i zmniejszenie naszego śladu środowiskowego. Każda nowa umowa najmu jest dla nas powodem do dumy, ponieważ świadczy o niezmiennie najwyższej jakości powierzchni biurowej oferowanej w Equal Business Park. Tworzymy przyjazne użytkownikom i środowisku miejsca pracy, w których każdy może w pełni wykorzystać swój potencjał" - komentuje Rafał Nowicki, CEO Apollo-Rida Poland.

Equal Business Park to kompleks nowoczesnych i funkcjonalnych budynków o łącznej powierzchni 49 500 mkw. powierzchni biurowej i usługowej klasy A. Wyróżnia się dobrze skomunikowaną lokalizacją przy ulicy Wielickiej na krakowskim Podgórzu, wysoką jakością powierzchni biurowej oraz kompleksowym pakietem udogodnień dla pracowników. Budynki, charakteryzujące się nowoczesnym designem płynnie wtapiającym się w zielone otoczenie, stały się punktem orientacyjnym na biznesowej mapie Krakowa i siedzibą wielu znanych firm. Do kluczowych najemców należą - oprócz AstraZeneca - Qurate Retail Group, TE Connectivity, Superior Logistics, Kimberly Clark, Aptiv, EQTek, Kingfisher, BorgWarner i Regus.

Właścicielem i zarządcą Equal Business Park w Krakowie jest Apollo-Rida Poland, deweloper i inwestor nieruchomości biurowych, przemysłowych, handlowych i mieszkaniowych w Warszawie, Krakowie i Gdańsku.

źródło:europaproperty.com