Obrzeżna Center to budynek biurowy zlokalizowany przy ulicy Obrzeżnej 7 w Warszawie, przy głównym skrzyżowaniu Mokotowskiej Dzielnicy Biznesowej, co umożliwia łatwy dojazd do centrum miasta tramwajem, autobusem lub metrem. Lotnisko Chopina oddalone jest o zaledwie 3 kilometry. W bliskim sąsiedztwie znajduje się centrum handlowe Westfield Mokotów oraz wiele innych budynków biurowych. Nieruchomość oferuje ok. 10 000 mkw. powierzchni całkowitej, rozmieszczonej na 6 kondygnacjach naziemnych. Do dyspozycji najemców są również naziemne i podziemne miejsca parkingowe.

Nowym właścicielem jest polski inwestor, który nabył nieruchomość z planem dalszej przebudowy i zmiany jej funkcji na PRS.

"Już od kilku lat obserwujemy transformację Mokotowskiego Obszaru Biznesu z dzielnicy biznesowej, w dzielnicę z nowymi i nowoczesnymi nieruchomościami mieszkaniowymi, hotelami i restauracjami, które zmieniły charakter tego obszaru. Nie bez znaczenia jest także nowa infrastruktura, usprawniająca dojazd do innych części miasta. Centrum Obrzeżna to świetna lokalizacja dla jednostki PRS ze względu na centralne położenie w dzielnicy. Nasi doradcy techniczni przeanalizowali kilka budynków pod kątem potencjalnej przebudowy na funkcję mieszkaniową lub PRS. Zgodnie z ich analizą, zmiana sposobu użytkowania z biurowego na mieszkaniowy pod względem technicznym w wielu przypadkach nie powinna być problematyczna. Starsze budynki biurowe często znacznie różnią się pod względem standardów od nowoczesnych i energooszczędnych biurowców klasy A. Pod tym względem przekształcenie ich na funkcję mieszkaniową może być bardziej opłacalne niż dalsze utrzymywanie coraz mniej atrakcyjnych i trudnych do wynajęcia powierzchni biurowych" - komentuje Bartłomiej Krzyżak, Starszy Dyrektor w Dziale Inwestycji Avison Young.

Avison Young wspólnie z Savills reprezentował sprzedającego. Doradztwo prawne na rzecz sprzedającego w całym procesie zapewniała kancelaria Penteris.

źródło:property-forum.eu