Na koniec czerwca 2022 roku zasoby biurowe Krakowa wyniosły blisko 1,67 mln mkw., co pozwoliło mu zachować pozycję lidera na tle pozostałych miast regionalnych. Od początku roku powierzchnia biurowa powiększyła się o 47,7 tys. mkw., co stanowiło ponad 15 proc. całkowitego wolumenu powierzchni oddanej do użytku w miastach regionalnych. W II kwartale roku oddano do użytku projekty MK29 (11 tys. mkw., Caishen Capital Group), The Park Cracow I (11,8 tys. mkw., White Star) oraz Rondo I Business Office (3,5 tys. mkw., Howell).

Na etapie budowy w Krakowie pozostaje wciąż ponad 170 tys. mkw. powierzchni biurowej, a do końca roku na lokalny rynek powinno trafić 20 proc. realizowanej obecnie powierzchni. Największymi inwestycjami w budowie są Ocean Office Park B (28,6 tys. mkw., Cavatina Holding) oraz Kreo (24 tys. mkw., Ghelamco Poland).

Największy udział w wolumenie transakcji przypadł nowym umowom – 58 proc. (z czego kontrakty pre-let to 62 proc.). Na kolejnej pozycji znalazły się renegocjacje – blisko 41 proc., zaś ekspansje odpowiadały za niecały 1 proc. Mimo wysokiego popytu wskaźnik pustostanów na koniec II kwartału roku wyniósł 16,2 proc. i osiągnął najwyższy wynik w ciągu ostatniej dekady (wzrost o 0,6 pp. w skali kwartału oraz 0,7 pp. rok do roku). Czynsze wywoławcze w Krakowie na koniec czerwca 2022 wahały się od 10 do 16 euro/mkw. miesięcznie.