55-metrowa szeregowa bryła Crafta dominuje nad ulicą Chorzowską i miejską autostradą. 13-kondygnacyjna konstrukcja zapewnia najemcom dostęp do aż sześciu tarasów, z których jeden znajduje się na dachu budynku, zapewniając widok na panoramę miasta. Budynek został zaprojektowany przez katowicką Pracownię Architektoniczną Czora & Czora.

"Craft to przykład nowoczesnego i przyjaznego środowisku budynku zgodnego ze strategią ESG Ghelamco. Katowice zyskują budynek wyróżniający się doskonałą architekturą, dbałością o środowisko i oferujący najwyższej klasy biura. Główne miasto ponad 2-milionowej Metropolii Śląskiej (GZM) przyciąga inwestorów dobrze rozwiniętą infrastrukturą i dostępem do wykwalifikowanej siły roboczej. Jestem przekonany, że Rzemieślnicza będzie idealnym miejscem do pracy i dynamicznego rozwoju polskich i międzynarodowych firm, które zdecydują się ulokować swoje siedziby i centra usług na Śląsku - mówi Jarosław Zagórski, Managing Director, Ghelamco Poland.

Atutem projektu, którego budowa rozpoczęła się pod koniec 2020 roku, jest lokalizacja w samym sercu Katowic, tuż obok Silesia City Center i w bliskim sąsiedztwie Spodka. Liczne połączenia tramwajowe i autobusowe oraz ścieżki rowerowe zapewniają komunikację biurowca z resztą metropolii. W pobliżu budynku przebiega autostrada miejska, która łączy sześć miast aglomeracji górnośląskiej.

Craft będzie pierwszym biurowcem w mieście regionalnym w Europie Środkowo-Wschodniej z certyfikatem SmartScore. Oprócz tego, będzie również pierwszym w Katowicach, który zostanie oceniony pod kątem zaawansowania technologicznego w systemie WiredScore. Projekt Ghelamco będzie również certyfikowany w systemie środowiskowym BREEAM na poziomie Excellent, WELL, a także "Obiekt bez barier".

Wnętrza Craft są wyposażone w rozwiązania antypandemiczne, takie jak wirusobójcze lampy UV w windach i systemach wentylacyjnych. Ponadto w budynku znajdują się stacje ładowania samochodów elektrycznych, a także parking dla rowerów z udogodnieniami, takimi jak szatnie i prysznice. Na kierowców czeka 218 miejsc parkingowych w garażu podziemnym i dodatkowe 28 przed budynkiem.

źródło:property-forum.eu