Nowy budynek zaoferuje 12 600 m2 powierzchni, w całym kompleksie powierzchnia najmu wyniesie 26 000 mkw. Biurowiec będzie certyfikowany w systemie BREEAM z oceną Very Good. Składa się z pięciu kondygnacji nadziemnych i 2 podziemnych, powierzchnie oferowane są w standardzie open space, z dowolną możliwością aranżacji. Udogodnienia dla przyszłych najemców obejmują m.in. salę konferencyjną, parking z 265 stanowiskami (250 w garażu podziemnym) oraz parking dla rowerów, zaplecze z szatniami i prysznicami.
 
- W budynku wdrożyliśmy nowoczesne zastosowania w dziedzinie estetyki i funkcjonalności, jak również w zakresie wyposażenia technicznego oraz instalacji. Dodatkowym atutem inwestycji są rozwiązania ekologiczne, spełniające wymagania certyfikacji BREEAM – mówi Adam Pietrzyk, prezes zarządu Mix Biura. - Niedawno odsłoniliśmy frontową elewację o łącznej powierzchni przeszkleń 3500 mkw. W lipcu planujemy wystąpić o pozwolenie na użytkowanie.
 
Bronowice Business Center to docelowo zespół trzech budynków biurowo-usługowych klasy A. W pierwszym etapie, oddanym do użytku w styczniu 2012 roku, powstał obiekt o powierzchni 8400 mkw. Do grona najemców należą m.in. Tauron Dystrybucja oraz Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości. Ostatni biurowiec ma wynieść 5000 mkw., jego ukończenie zaplanowano na koniec 2018 roku.


Powstający kompleks biurowy zlokalizowany jest w północno-zachodniej części Krakowa, w pobliżu Ronda Ofiar Katynia. W trakcie przebudowy skrzyżowania, zakończonej w 2011 roku, powstało 3-poziomowe skrzyżowanie, które znacznie usprawniło transport w okolicy. Dzięki temu kompleks zapewnia dogodny wyjazd na obwodnicę Krakowa, autostradę A4, drogę ekspresową S7 oraz dojazd na lotnisko w Balicach. Okolica dynamicznie rozwija się pod względem biurowo-usługowo-handlowym. W sąsiedztwie Bronowice Business Center znajdują się m.in. Euromarket Office Center, Instytut Fizyki Jądrowej PAN czy Galeria Bronowice.
 

Spółka Mix Biura  powstała w 1997 roku i na chwilę obecną jest właścicielem 6 obiektów komercyjnych o zróżnicowanych funkcjach, zarządza także innymi budynkami na terenie Krakowa. Całkowita powierzchnia tych obiektów biurowo-usługowych to niemal 40 000 m2.