Lundbeck, specjalizującą się w leczeniu chorób ośrodkowego układu nerwowego, jest najemcą Quatrro Business Park od 2014 roku. Początkowo zajmowała w budynku 1,7 tys. mkw. powierzchni biurowej. W krakowskim kompleksie firma ma Centrum Usług Biznesowych, które świadczy usługi z obszaru finansów, HR, IT oraz obsługi procesów zakupowych na rzecz innych oddziałów firmy w Europie.

Nasze budynki nieustannie się zmieniają – dostosowujemy je do potrzeb naszych najemców i najwyższych standardów rynkowych. Dotyczy to też Quattro Business Park, gdzie już wkrótce zajdzie wiele interesujących zmian, także w jego otoczeniu, bowiem dzielnica nieustannie się rozwija. Firma Lundbeck dostrzega te atuty i dlatego postanowiła zostać z nami na kolejne lata - komentuje Julie Archambault, senior leasing manager w Globalworth Poland.

Quattro Business Park to kompleks biurowy obejmujący pięć budynków (A, B, C, D oraz Five) o łącznej powierzchni 66 tys. mkw. Zlokalizowany jest w północno-wschodniej części Krakowa, przy Al. Gen. Bora-Komorowskiego 25. Do dyspozycji pracowników i gości kompleksu jest parking podziemny i naziemny na 1,3 tys. samochodów. W ostatnim czasie budynek uzyskał podniesienie certyfikatu ekologicznego BREEAM do poziomu Excellent, zarówno w obszarze Asset Performance, jak i Building Management.

W najbliższym czasie Quattro Business Park przejdzie modernizację. Całkowitej zmianie ulegnie wewnętrzne patio pomiędzy budynkami, a także hole recepcyjne i części wspólne. Obiekt zostanie wyposażony w ładowarki do samochodów, rowerów i hulajnóg elektrycznych, powstaną dodatkowe prysznice i szafki dla rowerzystów, stanie również paczkomat. Unowocześnieniu zostaną poddane instalacje budynkowe, a cały obiekt dostosowany zostanie do restrykcyjnych wymagań certyfikacji „Obiektu bez barier” oraz systemu WELL.