Podium Park A to pierwszy z trzech budynków wchodzących w skład kompleksu biurowego Podium Park, zlokalizowanego przy al. Jana Pawła II 43a w Krakowie. Jego właścicielem i zarządcą jest Globalworth - czołowy inwestor biurowy w Europie Środkowo-Wschodniej.

11-kondygnacyjny budynek, do którego już w II kw. 2022 r. wprowadzi się HEINEKEN Global Shared Services, oferuje prawie 18 700 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej i 1195 mkw. powierzchni usługowej. Do obiektu przynależą 270 miejsca parkingowe, a także 13 stanowisk z możliwością ładowania samochodów elektrycznych. Biurowiec należy do najbardziej ekologicznych i nowoczesnych w kraju, o czym świadczy m.in. certyfikat BREEAM na najwyższym możliwym poziomie – Oustanding. Budynek oferuje liczne udogodnienia, m.in. infrastrukturę dla rowerzystów w postaci 120 miejsc postojowych, szafek i pryszniców. Obiekt wyróżnia również duża ilość zieleni – na terenie kompleksu do dyspozycji najemców są dziedzińce i tarasy z bogatą roślinnością i strefami relaksu, o łącznej powierzchni blisko 4 000 mkw.

- Z radością witamy HEINEKEN w Podium Park – firmę, która podobnie jak Globalworth, w kwestii jakości nie uznaje kompromisów. Nasz biurowiec od samego początku przyciąga marki stawiające na innowacyjność, ekologiczność i najwyższej klasy powierzchnie. Najemcy bardzo to cenią, co znajduje odzwierciedlenie w sukcesie komercyjnym całej inwestycji – budynek A jest w 100% wynajęty, a najnowszy, oddany zaledwie pół roku temu budynek B już w ponad 80% – mówi Julie Archambault, Senior Leasing Manager w Globalworth Poland.

HEINEKEN Global Shared Services to integralna część spółki HEINEKEN, obecna w Krakowie od 2012 roku i ciągle poszerzająca zakres swojej działalności. Odpowiada między innymi za kwestie finansów i księgowości, a także usług informatycznych, audytowych, projektowych oraz transformacyjnych. Będąc zdobywcą nagrody Business Services Firm of the Year 2021 in Kraków firma zatrudnia obecnie ponad 1200 pracowników i przewiduje swój dalszy, dynamiczny rozwój.

- HEINEKEN zawsze stawia bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Z tego względu czynnik ten stanowił jeden z najważniejszych aspektów branych przez nas pod uwagę przy wyborze nowej siedziby, obok takich jak: wygoda, dostępność i ekologiczne rozwiązania zastosowane w budynku. Poza BREEAM stosujemy także certyfikat Fitwel, ponieważ dobrostan naszych pracowników jest dla nas bardzo istotny. Cieszymy się, że nasze nowe biuro będzie dostosowane do hybrydowego modelu oraz będzie wspomagało inkluzywność i komfort pracy – mówi Akos Magyari, Dyrektor HEINEKEN Kraków.

- Obecnie wiele firm pracuje nad strategią powrotu do biur, a tym samym przygląda się funkcjonalności obecnej przestrzeni biurowej pod kątem wdrożenia pracy hybrydowej. Duża podaż nowoczesnej powierzchni biurowej w Krakowie daje bardzo ciekawe możliwości najemcom, którzy są otwarci na relokację i rearanżację przestrzeni zgodnie z nowymi potrzebami organizacji. HEINEKEN jest jedną z firm, które skorzystały z tej opcji, i już za kilka miesięcy zmieni siedzibę. Teraz nasi eksperci z działów Workplace Innovation, Design&Build i Building Consultancy współpracują z firmą HEINEKEN w zakresie aranżacji i przygotowania biura w Podium Park, które przez kolejne lata będzie wspierać rozwój biznesu naszego klienta w Krakowie – mówi Anna Galicka-Bieda, Partner, Dyrektor Regionalny Colliers w Krakowie.

Globalworth jest czołowym inwestorem biurowym w Europie Środkowo-Wschodniej, dzięki wiodącej pozycji w Polsce i Rumunii. Firma inwestuje w wysokiej jakości obiekty biurowe, mixed-use i magazynowe w najlepszych lokalizacjach w obu krajach. W ten sposób uzyskuje dochody z wynajmu powierzchni prestiżowym najemcom z całego świata. Portfel aktywów Globalworth o wartości około 3 mld euro zarządzany jest obecnie przez ponad 200 specjalistów. W Polsce spółka posiada 22 nieruchomości zlokalizowane w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Katowicach, Gdańsku i we Wrocławiu. W jej portfelu znajdują się m.in. ikoniczne biurowce jak Warsaw Trade Tower, Spektrum Tower czy Skylight & Lumen, a także popularne miejsca spotkań i zakupów jak Hala Koszyki, Supersam i Renoma.