Budynek zarządzany przez Colliers charakteryzuje się innowacyjnymi rozwiązaniami, takimi jak odpowiednia temperatura i akustyka, a także odpowiedni dostęp do naturalnego oświetlenia, świeżego powietrza i wysokiej jakości wody pitnej. Piąty budynek projektu Skanska również został zaprojektowany z myślą o oszczędzaniu energii i wody.

"Nasz kompleks stanowi punkt styku między codziennym miejscem pracy a zieloną strefą relaksu i podstawowych usług" - mówi Marcin Pędrak, dyrektor projektu w dziale rozwoju komercyjnego Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej. "Cały kompleks biurowy powstał w oparciu o efektywne, proekologiczne i przyszłościowe rozwiązania, z myślą o zdrowiu i dobrym samopoczuciu użytkowników" - dodaje.

Certyfikacja obejmuje 100 cech budynku, które wpływają na zdrowie i samopoczucie użytkowników oraz poprawiają komfort ich pracy.

Przykładowo, budynek zapewnia oszczędność wody na poziomie 86% w porównaniu do budynku referencyjnego z certyfikacji LEED. Zużywa również do 40% mniej energii niż budynki referencyjne, również dzięki belkom chłodzącym. Co więcej, system wentylacji został zaprojektowany tak, aby dostarczać o 30% więcej świeżego powietrza do wnętrza budynku.

Kompleks składa się z pięciu budynków biurowych o powierzchni najmu około 70 000 mkw. w pobliżu historycznego centrum High5ive.

źródło:property-forum.eu