Usługa Office Doctor jest skierowana do pracodawców, którzy chcą zapewnić swoim zespołom poczucie bezpieczeństwa i komfortu w miejscu pracy. Miesięczny abonament w kwocie 10 zł zapewnia każdemu pracownikowi opiekę dyplomowanego ratownika, który w razie potrzeby postawi wstępne rozpoznanie dolegliwości, poda leki i wyda dalsze zalecenia medyczne. Przy biurowcach Eurocentrum oraz Royal Wilanów stacjonują też w pełni wyposażonespecjalistycznekaretki wraz z pozostającym w gotowości zespołem medycznym, w którego skład wchodzą dwaj ratownicyorazlekarz posługujący się również językiem angielskim. Zespół dysponuje profesjonalnym sprzętem,pozwalającym na szeroką diagnostykę i działania ratunkowe,w tymdefibrylację,ocenę USG narządów wewnętrznych czy specjalne testy określające przyczyny stanów chorobowych.

Ratownik dyżurny rezyduje na miejscu, a więc w odróżnieniu od zewnętrznego zespołu medycznego jest w stanie udzielićpomocynatychmiast, co ma niebagatelne znaczenie zwłaszcza w sytuacjach zagrażających życiu.Stawia wstępne rozpoznanie, wydaje zalecenia medyczne, a także w przypadku dolegliwości bólowych, złego samopoczucia czy gorączki, podaje leki–wyjaśnia lek. Piotr Leszczyński, dyrektor medycznyw firmie BEP Medica, odpowiedzialnej za wdrożenie Office Doctor. Usługa została pomyślana tak, by w razie potrzeby reagować błyskawicznie i dotrzeć do osoby potrzebującej pomocyw jak najkrótszym czasie. Ratownik doskonale zna plan budynku i ma dostęp do wszystkich pomieszczeń, posiada też przy sobie nowoczesny sprzęt o zminimalizowanej wadze, dzięki czemu jest w stanie sprawnie i szybko przemieścić się po całym kompleksie – dodaje.Ratownicy sprawują dyżury w Eurocentrum i Royal Wilanów codziennie w godzinach 8:00 –18:00 z wyłączeniem weekendów. Za dopłatą każdy pracownik objęty pakietem może zamówićwizytę lekarską także do domu lub skorzystać z prywatnego transportu medycznego. Dostępność usługi medycznej dedykowanej pracownikom biur jest na tę chwilę innowacyjnym przedsięwzięciem w naszym kraju, które po fazie testowej zostanie wdrożone na stałe do oferty kompleksównależących do Grupy Capital Park.

"Praca biurowa jest coraz bardziej wymagająca, spędzamy w niej często znacznie więcej czasu niż 8 godzin dziennie, terminy gonią, coraz ważniejsze jest, by być maksymalnie wydajnym. Do sprawnego wykonywania obowiązków pracownikom potrzebne jest poczucie bezpieczeństwa i zdrowie. Dlatego postanowiliśmy wdrożyć w naszych biurowcach usługę Office Doctor, dzięki której pracownicy czują się bezpiecznie, a pracodawcy, mając pod ręką wykwalifikowaną pomoc medyczną, oszczędzają czas pracownika spędzany w poczekalniach przychodni" – mówi Kinga Nowakowska, dyrektor operacyjna i członek zarządu w Grupie Capital Park. – " We wszystkich projektach od kilku lat funkcjonuje nasz autorski program BiuroPlus, u którego podstaw leży proste założenie: oferowanie najemcom czegoś więcej ponad standardową powierzchnię biurową. Dlatego m.in.promujemy zrównoważony transport, dbamy o dużą ilość zieleni w otoczeniu, promujemy sport i aktywność fizyczną, wdrożyliśmy bezpłatną obsługę concierge dla najemców. Profesjonalna pomoc medyczna w miejscu pracy to kolejna usługa, którą chcemy zaproponowaći doskonałe uzupełnienie naszego programu–dodaje .

 

 

Źródło: Grupa Capital Park