Rynek biurowy jest obecnie w pewnym zawieszeniu, pandemia jest hamulcem wzrostu i ten stan pewnie jeszcze trochę potrwa. Procesy inwestycyjne w naszej branży trwają jednak latami. Jako inwestor, deweloper, musimy wybiegać w przyszłość, myśleć o tym, co będzie za 2-3 lata, a do tego czasu – głęboko w to wierzę – sytuacja się unormuje, a pracownicy w zasadniczej większości pojawią się biurach, choć pewnie na nieco innych zasadach. Wrzeszcz, w którym inwestujemy nie po raz pierwszy, ma duży potencjał biznesowy – mówi Sławomir Gajewski, prezes spółki Torus.

Punkt to biurowiec z sześcioma kondygnacjami nadziemnymi i jedną podziemną, o łącznej powierzchni prawie 13 tys. mkw. (GLA). Budynek certyfikowany będzie w systemie LEED v4. Będzie również certyfikowanym „Obiektem bez barier”, przystosowanym do swobodnego poruszania się osób niepełnosprawnych. Na czwartej kondygnacji zaprojektowano taras. W inwestycji zaplanowano 283 miejsca parkingowe, w tym 83 podziemne.

Prowadzone są pierwsze rozmowy z potencjalnymi najemcami.

Osiągnięcie stanu surowego inwestycji planowane jest na koniec lipca 2022 roku. Za ten zakres prac odpowiada firma Marex Budownictwo z Mławy. Z kolei montaż elewacji, które wykona firma Eljako-Al ,rozpocznie się w czerwcu przyszłego roku i potrwa do końca I kwartału 2023 roku. Projekt budynku przygotowała pracownia APA Wojciechowski Trójmiasto. Planowany termin zakończenia inwestycji to III kwartał 2023 roku.