Całkowita powierzchnia portfela to ok. 73 500 m kw. Składa się na niego siedem obiektów zlokalizowanych w czterech miastach: Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Katowicach.

„Wybór jednego doradcy dla całego naszego biurowego portfela umożliwi efektywną współpracę ekspertów specjalizujących się w komercjalizacji powierzchni oraz zarządców nieruchomości. Mam nadzieję, że pozwoli to uzyskać efekt synergii, który w konsekwencji pozytywnie przełoży się na realizację strategii, jakie obraliśmy dla tych aktywów” – mówi Katarzyna Parkot, dyrektor zarządzająca M7 Real Estate w Polsce.

Warszawską część portfela reprezentują: Cristal Park, trzypiętrowy budynek klasy A znajdujący się w Alejach Jerozolimskich o powierzchni 10 000 m kw., Mokotów Plaza, biurowiec, który przy ul. Postępu oferuje 15 400 m kw. powierzchni oraz zlokalizowana na warszawskiej Pradze Mazovia Plaza, ośmiokondygnacyjna historyczna nieruchomość o całkowitej powierzchni 5100 m kw.

Savills będzie również doradzał w sprawie dwóch wrocławskich nieruchomości: Długosza Business Park i Delta 44. Pierwsza oferuje 10 705 m kw., a druga ok. 3700 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Kompleks przy ul. Długosza, został oddany do użytku pod koniec 2012 r. Delta 44 znajduje się w centrum Wrocławia, tuż przy dworcu PKP.

W Krakowie Savills opiekować się będzie Nową Kamienicą, znajdującą się przy ul. Rakowickiej i dysponującą ponad 3500 m kw. powierzchni biurowej i handlowej.

Z kolei w Katowicach Savills zajmie się kompleksem Green Park składającym się z ośmiu budynków o łącznej powierzchni 25 000 m kw. położonym tuż obok najpopularniejszego miejsca wypoczynkowego w Katowicach,  tzw. Doliny Trzech Stawów.

„Status doradcy komercyjnego dla całego polskiego portfela biurowego funduszu M7 Real Estate jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. Wszystkie nieruchomości łączy potencjał do zwiększania ich wartości, co w połączeniu ze strategią aktywnego zarządzania aktywami ze strony właściciela z pewnością jeszcze dodatkowo podniesie ich atrakcyjności dla najemców w przyszłości” – mówi Daniel Czarnecki, dyrektor działu powierzchni biurowych, reprezentacja wynajmującego, Savills.

„Portfel obiektów należących do funduszu M7 Real Estate, którymi zarządzaliśmy był w ostatnim czasie sukcesywnie zwiększany. W 2017 r. zaczęliśmy opiekować się pierwszymi czterema nieruchomościami, a w tym roku dołączyły do nich kolejne. Każdy budynek powierzony Savills traktujemy jako nowe wyzwanie i dowód satysfakcji z wysokiej jakości dotychczasowej obsługi” – mówi Bartłomiej Łepkowski, dyrektor działu zarządzania nieruchomościami w Savills.

 

 

Źródło: Savills