Marynarska Point I jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków na Służewcu. Zlokalizowany przy ul. Postępu 15B biurowiec wkrótce zyska na usprawnieniach komunikacyjnych związanych z remontem ul. Marynarskiej, w ramach którego zostanie ona poszerzona do trzech pasów ruchu w każdą stronę. Powstaną również nowe ścieżki rowerowe i chodniki.

„Bardzo cieszymy się z tego zlecenia. Naszym celem jest podniesienie wartości nieruchomości oraz jej atrakcyjności dla obecnych i przyszłych najemców. W ciągu zaledwie kilku dni od przejęcia budynku w zarządzanie udało nam się wygenerować oszczędności poprzez obniżenie kosztów eksploatacji związanych z niektórymi z usług świadczonych dla nieruchomości” - mówi Bartłomiej Łepkowski, dyrektor działu zarządzania nieruchomościami i aktywami w Savills.

Marynarska Point I wchodzi w skład portfela Savills IM European Office Fund, funduszu inwestycyjnego otwartego dla inwestorów instytucjonalnych zarządzanego przez Savills Investment Management. Budynek oferuje 12 055 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej oraz dodatkowe powierzchnie handlowe na parterze. Wśród głównych najemców obiektu znajduje się m.in. Generali, jedna z największych grup ubezpieczeniowych na świecie. Nieruchomość posiada certyfikat BREEAM In-Use.

 

 

Źródło: Savills