W grudniu 2018 światowy lider płatności online podpisał umowę członkowską z WeWork. Od początku lutego PayU będzie miało swoją siedzibę na Kruczej 50 w Warszawie, dając swoim pracownikom możliwość korzystania ze wszystkich udogodnień proponowanych przez WeWork. W procesie uczestniczyli: Katarzyna Szymczak - HR Manager PayU, Mateusz Piotrowicz - Country Manager ShareSpace i Piotr Capiga - Associate w Cushman & Wakefield.

PayU poszukując bardziej elastycznego rozwiązania, zdecydowało się przenieść swoje dotychczasowe biuro mieszczące się w biurowcu Q22 w Warszawie do WeWork. Umowa członkowska opiewa na 88 stanowisk pracy w ramach modułu enterprise- czyli prywatnej wydzielonej przestrzeni biurowej dla dużych organizacji. Niespotykana dotąd skala i szybkość transakcji były możliwe dzięki pracownikom ShareSpace i ich przełomowej platformie sharespace.work Pierwszej tego typu platformie end-to-end kojarzącej online, firmy z operatorami elastycznych przestrzeni biurowych.

- Naszym najważniejszym aktywem są nasi pracownicy. Przy wyborze nowego biura niezwykle ważny był dla nas aspekt społeczny – jestem przekonana, że codzienne kontakty z innymi członkami Wework poszerzą kompetencje osobiste, społeczne i zawodowe pracowników . Dobra lokalizacja jest ogromnym atutem, ale poza nią bardzo zależało nam na wachlarzu dodatkowych usług, które możemy zaproponować pracownikom: liczne spotkania, konferencje, koncerty, zajęcia z obszaru wellness, piękne zewnętrzne patio, wspólne śniadania i popołudnia przy lampce prosecco to jedynie kilka przykładów ultranowoczesnego podejścia Wework do użytkowników powierzchni biurowej - Ponieważ w biurze spędzamy znaczną część  naszego czasu, ogromnie istotna jest również jego przemyślana aranżacja i komfort. Rozważaliśmy wiele opcji, jednak oferta WeWork Krucza była naszym zdecydowanym numerem 1. Atrakcyjna lokalizacja i wyjątkowy pakiet benefitów wspiera proces rekrutacji nowych talentów, co jest bardzo ważne dla innowacyjnej organizacji takiej jak PayUmówi Katarzyna Szymczak, HR Manager PayU.

- Jest nam niezmiernie miło powitać PayU w naszej pierwszej lokalizacji w Europie Środkowo-Wschodniej -WeWork Krucza 50. Patrząc globalnie na wszystkie lokacje, nasza baza członkowska wciąż powiększa się o kolejne firmy, a my nieustannie rozwijamy się aby dostarczyć najlepszej przestrzeni zarówno dla dużych jak i małych firm. Z ostatniego raportu przeprowadzonego w stanach zjednoczonych wynika że ponad 40% członków WeWork wybrało właśnie nas, ponieważ poszukiwali bardziej kreatywnego środowiska pracy, zaś 30% członków WeWork korzysta również z lokalizacji w  innych miastach. Cieszymy się że nasza wizja przestrzeni biurowej zachęciła PayU do zastania częścią społeczności Wework i jest nam niezmiernie miło powitać ich w naszej przestrzeni – Mihail Konoplev General Manager, WeWork Central Europe.

- Dzięki zrozumieniu potrzeb Klienta mogliśmy zaproponować rozwiązanie spełniające jego wszystkie wymagania. Poszukiwaliśmy otwartej przestrzeni z własnymi salami konferencyjnymi czy strefą relaksu, gdzie pracownicy będą mieli też dostęp do wszystkich dodatkowych udogodnień oferowanych społeczności. Rozwiązanie zaproponowane przez WeWork idealnie wpisało się w te wymagania. Brak kosztów związanych z aranżacją przestrzeni, to jeden z dodatkowych plusów wyboru biura serwisowanego. Natomiast dzięki naszej platformie, gwarantującej pełną transparentność, strony miały nieograniczony wgląd w proces transakcji przez cały czas jej trwania. Pozwoliło to sfinalizować ją w niespotykanym dotąd czasie 2 tygodni – stwierdza Mateusz Piotrowicz z ShareSpace.

Rosnące zainteresowanie przestrzeniami serwisowanymi obserwowane w 2018 pokazuje, że nawet międzynarodowe korporacje coraz częściej chcą korzystać z elastycznych miejsc pracy, które sprzyjają współdziałaniu zapewniając przy tym swobodę szybkiego zwiększania i zmniejszania skali działalności.

- Realizacja dynamicznie zmieniających się potrzeb najemców oraz kompleksowy zakres wsparcia są dla Cushman & Wakefield podstawą do obsługi najbardziej wymagających Klientów, a takim z pewnością jest PayU. Zawarta w 2017 roku strategiczna umowa partnerska pomiędzy Cushman & Wakefield, a ShareSpace była początkiem rewolucji, którą możemy obecnie obserwować na rynku przestrzeni biurowych. Wieloletnie doświadczenie Cushman & Wakefield na rynku nieruchomości komercyjnych w połączeniu z technologią oferowaną przez ShareSpace umożliwia jeszcze precyzyjniejsze odpowiadanie na potrzeby najemców, gwarantując im niedostępną dotychczas elastyczność operacyjną przy równoczesnym skróceniu czasu trwania procesu najmu – dodaje Piotr Capiga, Associate w dziale powierzchni biurowych, Cushman & Wakefield.

- Korzystając z naszego doświadczenia i wiedzy, mogliśmy dostarczyć PayU najwyższej jakości usługi w zakresie poszukiwania nowej, kreatywnej przestrzeni. Jest nam również niezmiernie miło, że zaufała nam tak renomowana firma jaką jest PayU i mogliśmy uczestniczyć w transakcji na taką skalę. Uważamy, że ta transakcja może być kamieniem milowym dla międzynarodowych korporacji decydujących się na rozwiązania coworkingowe,  –  mówi Robert Chmielewski, współzałożyciel ShareSpace

WeWork Krucza znajduje się w ścisłym centrum Warszawy i oferuje różnorodne plany członkowskie.

 

Źródło: Cushman & Wakefield