Urbi Ferro to wielofunkcyjny obiekt o powierzchni najmu przekraczającej 6 tys. mkw. Będzie to zarówno pierwszy projekt w budowie w ramach Programu Fabryka, a także pierwszy biurowiec klasy A w Stalowej Woli. Partnerami tej inwestycji są spółka Operator ARP z grupy Agencji Rozwoju Przemysłu i Miasto Stalowa Wola, które wskazało teren realizacji przedsięwzięcia.

17 stycznia na placu budowy w rejonie ul. Okulickiego i Floriańskiej wmurowano akt erekcyjny pod biurowiec Urbi Ferro. Trzykondygnacyjny obiekt zaoferuje nie tylko przestrzenie biurowe na piętrach, ale także lokale handlowo-usługowe na parterze. Dodatkowo w ramach inwestycji powstaną 133 miejsca parkingowe w garażu podziemnym i na powierzchni wraz ze stanowiskami do ładowania samochodów elektrycznych.

Debiutujemy w Stalowej Woli. Pierwsza budowa w ramach Programu Fabryka rusza właśnie tu, w mieście o silnych tradycjach przemysłowych, sięgających początków Centralnego Okręgu Przemysłowego. Dziś Stalowa Wola jest miastem patrzącym w przyszłość i stawiającym na rozwój, a także znaczącą lokalizacją na mapie południowo-wschodniej Polski – przekonuje Mariusz Domeradzki, prezes Operator ARP.

Projekt biurowca opracowała krakowska pracownia URBA Architects.

Stalowa Wola jest jednym z pierwszych miast, które przystąpiły do Programu Fabryka.