Do zmieniających się potrzeb klientów, wprowadziliśmy możliwość elastycznego wynajmu samodzielnych, w pełni umeblowanych i niedużych biur, które uzupełnią lub zastąpią siedzibę główną i wesprą potrzeby pracowników. Oferta jest doskonałym rozwiązaniem dla dynamicznie rosnących firm, a także dla tych, którzy potrzebują na określony czas dodatkowej przestrzeni lub muszą zatrudnić pracowników projektowych, dla których nie ma miejsca do pracy w aktualnym biurze - mówi Roger Andersson, dyrektor zarządzający Vastint Poland.

Ready Flex nie jest tożsame z koncepcją powierzchni co-workingowej. Vastint oferuje gotowe biura, bez konieczności dzielenia wynajętej przestrzeni z innymi osobami lub firmami. Moduły o powierzchni od 300 do 400 mkw. posiadają strefę recepcyjną, zabudowę gabinetową, powierzchnie otwarte, sale konferencyjne oraz zaplecze socjalne i toalety. Najem krótkoterminowy może trwać od sześciu do 24 miesięcy.

Pierwszymi projektami, w których zaoferowane zostały biura Ready Flex, jest Business Garden Wrocław i Business Garden Warszawa. Niedługo podobna oferta zostanie uruchomiona w Business Garden Poznań i K2 w Gdyni, a z czasem w kolejnych projektach dewelopera.

W kompleksie biurowym Business Garden we Wrocławiu przygotowaliśmy 1,4 tys. mkw. powierzchni w ofercie Ready Flex. Powierzchnia została wynajęta w 100 proc. w przededniu jej dostarczenia na rynek. (...) Obecnie w kompleksie przygotowujemy kolejne moduły w formule Ready Flex, które powinny być dostępne w połowie 2022 roku - mówi Marek Ulanecki, senior leasing manager Vastint Poland.